Camellia 'Scentuous'

Camellia 'Scentuous'

Voňavé kamélie, v zime kvitnúce kamélie, jarné kvitnúce kamélie, stredné až neskoré sezónne kamélie, voňavé kamélie


Voňavá a žiarivá Camellia 'Scentuous' obsahuje tie najatraktívnejšie, malé, polo-dvojité až voľné kvety pivónie, ktoré pripomínajú kvety jablone. Kvety široké 3 palce (7 cm), pravdepodobne najväčšie spomedzi hybridov Camellia lutchuensis, vykazujú čisto biele okvetné lístky s jemným ružovým sfarbením na vonkajšej strane. Nádherné kvety sa rodia v takom množstve, že zaťažujú štíhle konáre! Vyrábajú sa pomerne dlhé obdobie siahajúce od stredná až neskorá sezóna (január až máj na severnej pologuli; jún až október na južnej pologuli). Bujné vždyzelené listy malých, lesklých, svetlozelených listov sú pekné po celý rok. „Scentuous“ je hybrid Camellia, ktorý je výsledkom kríženia Camellia japonica a Camellia lutchuensis.

  • Tento stredne veľký vždyzelený ker má vzpriamený habitus a rastie strednou rýchlosťou až do výšky 4 – 6 stôp (120 – 180 cm) a šírky 3 – 4 stopy (90 – 120 cm)
  • A čiastočný tieň ľubovník, táto rastlina sa najlepšie pestuje dôsledne vlhký , kyslý , organicky bohaté , dobre odvodnené pôdy . Bude sa dariť v plné slnko po usadení za predpokladu, že korene sú udržiavané v chlade a vlhku. Poskytnite miesto chránené pred chladným a suchým vetrom, pretože púčiky a kvety môžu byť poškodené studeným vetrom.
  • Môžu byť napadnuté voškami, šupinatým hmyzom a viničom
  • omša v zmiešané okraje kríkov pre dramatické zimné kvety. Skvele kvitnúci ker pre lesné záhrady alebo ako a zástena a živý plot . Perfektné ako a exemplár rastliny a dá sa efektívne pestovať vane alebo veľké nádoby .
  • Aplikujte koreňový mulč (listy alebo drvenú kôru)
  • Po odkvitnutí zrežte. Ostrihajte na tenké vetvy a kontrolujte veľkosť a tvar.

Camellia lutchuensis je lahodne voňavý pôvod z najjužnejšej Číny, Hongkongu, Taiwanu a japonských ostrovov Rjúkjú, kde sú mierne zimy. Táto kamélia, oceňovaná chovateľmi pre svoju vôňu, sa aktívne zapája do vývoja voňavých hybridov kamélie. Tento druh kamélie je pomaly rastúci a vytvára krásny ker vzpriameného, ​​otvoreného habitu, zvyčajne nie vyšší ako 270 cm. Jeho vždyzelené, lesklé tmavozelené listy sú atraktívne po celý rok. Kvitnúce od neskorej polovice zimy do skorej jari, jej malé až stredné kvety s ružovo sčervenanými vonkajšími okvetnými lístkami sú čisto biele a zoskupené na koncoch konárov. Bohužiaľ, Camellia lutchuensis nie je mrazuvzdorná (zóna odolnosti USDA 8 – 9).

Zistite, ako pestovať, starať sa a pestovať nádherné kamélie

Častým mýtom o kaméliách je, že sú veľmi náročné a náročné na pestovanie. To nie je pravda. Kamélie sú rastliny výnimočne nenáročné na starostlivosť, ak majú dobre zvolené miesto. Tu je niekoľko základných pravidiel, ktoré je potrebné dodržiavať, aby ste si užili ich nádherné kvety.Čítaj viac
Požiadavky

Otužilosť 7 – 9
Tepelné zóny 7 – 8
Klimatické zóny 4, 5, 6, 7, 8, 9, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Kríky
Rodina rastlín kamélie
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Jar (skoro, stred, neskoro)
Zima
Výška 4' – 6' (120 cm – 180 cm)
Šírenie 3' – 4' (90 cm – 120 cm)
Medzery 36' – 48' (90 cm – 120 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, Hlina, Piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, nápadné, vždyzelené
Použitie v záhrade Postele a okraje,Živé ploty a zásteny,Terasa a kontajnery,Malé záhrady,Hranice na strane steny
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Japonská záhrada,Tradičná záhrada

Sprievodcovia s kaméliou