Camellia sasanqua 'Plantation Pink'

Camellia sasanqua 'Plantation Pink'

Kamélia „Plantation Pink“, Kamélia „Plantation Pink“, Kamélie kvitnúce na jeseň, Kamélie kvitnúce v zime, Kamélie na začiatku sezóny


Silná a rýchlo rastúca Camellia sasanqua 'Plantation Pink' je vzpriamený vždyzelený ker s množstvom veľkých, sladko voňajúcich jednoduchých až polodvojitých, jemne ružových kvetov s nádhernou špičkou zlatožltých tyčiniek. Kvety sa vytvárajú počas pomerne dlhého obdobia v skorá sezóna (október - január na severnej pologuli; marec - jún na južnej pologuli). Vždyzelené lístie lesklých, tmavozelených listov sa elegantne nesie na klenutých konároch. Táto pútavá kamélia sa často používa na živé ploty alebo obklady stien.

  • Dorastá do výšky 20 stôp (600 cm) s rozpätím 10 stôp (300 cm)
  • A plné slnko až polotieň ľubovník, táto rastlina sa najlepšie pestuje dôsledne vlhký , kyslý , organicky bohaté , dobre odvodnené pôdy . Poskytnite miesto chránené pred chladným a suchým vetrom, pretože púčiky a kvety môžu byť poškodené studeným vetrom. Chráňte pred ranným slnkom a priamym horúcim letným popoludňajším slnkom.
  • Môžu byť napadnuté voškami, šupinatým hmyzom a viničom
  • omša v zmiešané okraje kríkov pre dramatické zimné kvety. Skvele kvitnúci ker pre lesné záhrady alebo ako a zástena a živý plot . Perfektné ako a exemplár rastliny .
  • Aplikujte koreňový mulč (listy alebo drvenú kôru)
  • Po odkvitnutí zrežte. Ostrihajte na tenké vetvy a kontrolujte veľkosť a tvar.

Camellia sasanqua je jednou z najkrajších jesenných kvetov, pôvabnej formy, nežnej farby a príjemnej vône. Keď leto vybledne a listy sa začnú otáčať, táto kamélia sa počas sezóny kamélie otvára s pokojom. Kvety, väčšinou jednoduché alebo polodvojité, nie sú až také veľké a nápadné ako kvety Camellia japonica, no rodia sa v takej hojnosti, že rozkvitnutá kamélia sasanqua sa stáva jednou zo slávy jesennej záhrady. Voňavé kvety, ktoré nie sú nikdy väčšie ako 7-10 cm, majú vlnité, nariasené okvetné lístky a siahajú od bielej až po tmavoružovú. Každá kvetina vydrží len niekoľko dní, kým zhodí okvetné lístky, čo ich robí nevhodnými na rezanie. Elegantný a otvorený habitus Camellia sasanqua im umožňuje krásne splynúť s inými kríkmi, bez toho, aby dominovali v spôsobe, akým to robí kamélia japonská s väčšími listami, hustejšie rastúca. Tento vždyzelený ker rastie rýchlejšie ako Camellia japonica a môže dorásť od 18 palcov (45 cm) do 12 stôp (360 cm). Kríky Camellia sasanqua sú odolnejšie voči slnku ako Camellia japonica, ale sú o niečo menej mrazuvzdorné (zóna odolnosti USDA 7 - 9).


Požiadavky

Otužilosť 7 – 9
Tepelné zóny 1 – 9
Klimatické zóny 4, 5, 6, 7, 8, 9, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Kríky
Rodina rastlín kamélie
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko, tieň
Sezóna záujmu jeseň
Zima
Výška 15'-20' (4,5 m – 6 m)
Šírenie 8' - 10' (240 cm - 3 m)
Medzery 120' (300 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, Hlina, Piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Voňavé, nápadné, vždyzelené
Použitie v záhrade Postele a okraje,Živé ploty a zásteny,Hranice na strane steny,Steny a ploty
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Japonská záhrada,Tradičná záhrada

Sprievodcovia s kaméliou