Camellia sasanqua 'Kanjiro'

Camellia sasanqua 'Kanjiro'

Camellia 'Kanjiro', 'Kanjiro' Camellia, Camellia 'Utamakura', Camellia 'Hiryu', Camellia hiemalis 'Kanjiro', Jesenne kvitnúce kamélie, Zimné kvitnúce kamélie, Kamélie na začiatku sezóny


Vitálna Camellia sasanqua 'Kanjiro' je nádherná japonská kráska s množstvom veľkých, jednoduchých až polodvojitých, bohatých čerešňových kvetov. V strede a spodnej časti okvetných lístkov sú jemne tieňované a bledšie, čo vytvára vzhľad centrálneho pruhu. Mierne voňavé kvety sa vytvárajú počas pomerne dlhého obdobia skorá sezóna (október - január na severnej pologuli; marec - jún na južnej pologuli), v takom hojnom počte, že táto nádherná kamélia sa v plnom kvete stáva jednou zo slávy jesennej záhrady. Listy lesklých, tmavozelených listov so zubatými okrajmi sú vždyzelené. Rastie energicky do pekného, ​​huňatého tvaru, 'Kanjiro' je báječný záhradný objekt.

  • Tento stredne veľký vždyzelený ker má vzpriamený, hustý habitus. Dorastá do výšky 8-10 stôp a šírky (240-300 cm)
  • A plné slnko až polotieň ľubovník, táto rastlina sa najlepšie pestuje dôsledne vlhký , kyslý , organicky bohaté , dobre odvodnené pôdy . Poskytnite miesto chránené pred chladným a suchým vetrom, pretože púčiky a kvety môžu byť poškodené studeným vetrom. Chráňte pred ranným slnkom a priamym horúcim letným popoludňajším slnkom.
  • Môžu byť napadnuté voškami, šupinatým hmyzom a viničom
  • omša v zmiešané okraje kríkov pre dramatické zimné kvety. Skvele kvitnúci ker pre lesné záhrady alebo ako a zástena a živý plot . Perfektné ako a exemplár rastliny a dá sa v nich efektívne pestovať vane alebo veľké nádoby .
  • Aplikujte koreňový mulč (listy alebo drvenú kôru)
  • Po odkvitnutí zrežte. Ostrihajte na tenké vetvy a kontrolujte veľkosť a tvar.

Camellia sasanqua je jednou z najkrajších jesenných kvetov, pôvabnej formy, nežnej farby a príjemnej vône. Keď leto vybledne a listy sa začnú otáčať, táto kamélia sa počas sezóny kamélie otvára s pokojom. Kvety, väčšinou jednoduché alebo polodvojité, nie sú až také veľké a nápadné ako kvety Camellia japonica, no rodia sa v takej hojnosti, že rozkvitnutá kamélia sasanqua sa stáva jednou zo slávy jesennej záhrady. Voňavé kvety, ktoré nie sú nikdy väčšie ako 7-10 cm, majú vlnité, nariasené okvetné lístky a siahajú od bielej až po tmavoružovú. Každá kvetina vydrží len niekoľko dní, kým zhodí okvetné lístky, čo ich robí nevhodnými na rezanie. Elegantný a otvorený habitus Camellia sasanqua im umožňuje krásne splynúť s inými kríkmi, bez toho, aby dominovali v spôsobe, akým to robí kamélia japonská s väčšími listami, hustejšie rastúca. Tento vždyzelený ker rastie rýchlejšie ako Camellia japonica a môže dorásť od 18 palcov (45 cm) do 12 stôp (360 cm). Kríky Camellia sasanqua sú odolnejšie voči slnku ako Camellia japonica, ale sú o niečo menej mrazuvzdorné (zóna odolnosti USDA 7 - 9).

Zistite, ako pestovať, starať sa a pestovať nádherné kamélie

Častým mýtom o kaméliách je, že sú veľmi náročné a náročné na pestovanie. To nie je pravda. Kamélie sú rastliny výnimočne nenáročné na starostlivosť, ak majú dobre zvolené miesto. Tu je niekoľko základných pravidiel, ktoré je potrebné dodržiavať, aby ste si užili ich nádherné kvety.Čítaj viac
Požiadavky

Otužilosť 7 – 9
Tepelné zóny 7 – 8
Klimatické zóny 4, 5, 6, 7, 8, 9, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Kríky
Rodina rastlín kamélie
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu jeseň
Zima
Výška 8' - 10' (240 cm - 3 m)
Šírenie 8' - 10' (240 cm - 3 m)
Medzery 96' – 120' (240 cm – 300 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, Hlina, Piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Voňavé, nápadné, vždyzelené
Použitie v záhrade Postele a okraje,Živé ploty a zásteny,Terasa a kontajnery,Hranice na strane steny
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Japonská záhrada,Tradičná záhrada

Sprievodcovia s kaméliou