Camellia sasanqua 'Crimson King'

Camellia sasanqua 'Crimson King'

Kamélia 'Crimson King', 'Crimson King' Camellia, jesenné kvitnúce kamélie, zimne kvitnúce kamélie, skoré kamélie


Oceňovaná Camellia sasanqua 'Crimson King' je japonská kráska s množstvom veľkých, až 5 palcov (12 cm), jednotlivých kvetov so žiarivými karmínovočervenými skrútenými okvetnými lístkami a nádhernou prominentnou špičkou zlatých tyčiniek. Voňavé kvety sa vytvárajú počas pomerne dlhého obdobia skorá sezóna (október - január na severnej pologuli; marec - jún na južnej pologuli). Krásne kontrastujú so vždyzeleným olistením vajcovitých, lesklých, kožovitých, tmavozelených listov.

  • Tento stredne veľký vždyzelený ker má otvorenú, vzpriamenú až rozložitú formu. Dorastá do výšky 8-12 stôp (240-360 cm) s rozpätím 10-15 stôp (300-450 cm)
  • Víťaz prestížneho Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti.
  • A čiastočný tieň až úplný tieň ľubovník, táto rastlina sa najlepšie pestuje dôsledne vlhký , kyslý , organicky bohaté , dobre odvodnené pôdy . Bude sa dariť v plné slnko po usadení za predpokladu, že korene sú udržiavané v chlade a vlhku. Poskytnite miesto chránené pred chladným a suchým vetrom, pretože púčiky a kvety môžu byť poškodené studeným vetrom. Chráňte pred ranným slnkom a priamym horúcim letným popoludňajším slnkom.
  • Môžu byť napadnuté voškami, šupinatým hmyzom a viničom
  • omša v zmiešané okraje kríkov pre dramatické zimné kvety. Skvele kvitnúci ker pre lesné záhrady alebo ako a zástena a živý plot . Perfektné ako a exemplár rastliny a dá sa efektívne pestovať vane alebo veľké nádoby .
  • Aplikujte koreňový mulč (listy alebo drvenú kôru)
  • Po odkvitnutí zrežte. Ostrihajte na tenké vetvy a kontrolujte veľkosť a tvar.

Camellia sasanqua je jednou z najkrajších jesenných kvetov, pôvabnej formy, nežnej farby a príjemnej vône. Keď leto vybledne a listy sa začnú otáčať, táto kamélia sa počas sezóny kamélie otvára s pokojom. Kvety, väčšinou jednoduché alebo polodvojité, nie sú až také veľké a nápadné ako kvety Camellia japonica, no rodia sa v takej hojnosti, že rozkvitnutá kamélia sasanqua sa stáva jednou zo slávy jesennej záhrady. Voňavé kvety, ktoré nie sú nikdy väčšie ako 7-10 cm, majú vlnité, nariasené okvetné lístky a siahajú od bielej až po tmavoružovú. Každá kvetina vydrží len niekoľko dní, kým zhodí okvetné lístky, čo ich robí nevhodnými na rezanie. Elegantný a otvorený habitus Camellia sasanqua im umožňuje krásne splynúť s inými kríkmi, bez toho, aby dominovali v spôsobe, akým to robí kamélia japonská s väčšími listami, hustejšie rastúca. Tento vždyzelený ker rastie rýchlejšie ako Camellia japonica a môže dorásť od 18 palcov (45 cm) do 12 stôp (360 cm). Kríky Camellia sasanqua sú odolnejšie voči slnku ako Camellia japonica, ale o niečo menej mrazuvzdorné (zóna odolnosti USDA 7 - 9).

Zistite, ako pestovať, starať sa a pestovať nádherné kamélie

Častým mýtom o kaméliách je, že sú veľmi náročné a náročné na pestovanie. To nie je pravda. Kamélie sú rastliny výnimočne nenáročné na starostlivosť, ak majú dobre zvolené miesto. Tu je niekoľko základných pravidiel, ktoré je potrebné dodržiavať, aby ste si užili ich nádherné kvety.Čítaj viac
Požiadavky

Otužilosť 7 – 9
Tepelné zóny 7 – 8
Klimatické zóny 4, 5, 6, 7, 8, 9, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Kríky
Rodina rastlín kamélie
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko, tieň
Sezóna záujmu jeseň
Zima
Výška 8' – 12' (240 cm – 3,6 m)
Šírenie 10' - 15' (3 m - 4,5 m)
Medzery 120' – ​​144' (300 cm – 360 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, Hlina, Piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Voňavá, záslužná rastlina, nápadná, vždyzelená
Použitie v záhrade Postele a okraje,Živé ploty a zásteny,Terasa a kontajnery,Hranice na strane steny
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Japonská záhrada,Tradičná záhrada

Sprievodcovia s kaméliou