Camellia japonská „Pink Perfection“

Camellia japonská „Pink Perfection“

Kamélia 'Pink Perfection', 'Pink Perfection' Camellia, Camellia 'Otome', Camellia 'Pink Pearl, Camellia 'Frau Minna Seidel', zimne kvitnúce kamélie, jarné kvitnúce kamélie, stredná až neskorá sezóna


Jedna z najobľúbenejších kamélií vo viktoriánskych časoch, Camellia japonica 'Pink Perfection' pochádza z konca 18. storočia a vyznačuje sa mimoriadne krásnymi, formálnymi dvojitými, stredne veľkými kvetmi. Dokonale tvarované, ich rady sú plné žiarivých prekrývajúcich sa okvetných lístkov najbledšej mušľovej ružovej farby. Kvety sa šťastne vyrábajú počas pomerne dlhého obdobia od stredná až neskorá sezóna (január až máj na severnej pologuli; jún až október na južnej pologuli). Táto energická kamélia tvorí atraktívny ker po celý rok s lesklými listami lesklých, vždyzelených, tmavozelených listov.

  • Tento vždyzelený ker má vzpriamený, huňatý habitus a dorastá do výšky 8-10 stôp (240-300 cm) a šírky 6-8 stôp (180-240 cm).
  • A čiastočný tieň ľubovník, táto rastlina sa najlepšie pestuje dôsledne vlhký , kyslý , organicky bohaté , dobre odvodnené pôdy . Poskytnite miesto chránené pred chladným a suchým vetrom, pretože púčiky a kvety môžu byť poškodené studeným vetrom. Chráňte pred ranným slnkom a priamym horúcim letným popoludňajším slnkom.
  • Môže byť napadnutý voškami, šupinatým hmyzom a viničom
  • omša v zmiešané okraje kríkov pre dramatické zimné kvety. Skvele kvitnúci ker pre lesné záhrady alebo ako zástena a živý plot . Perfektné ako a exemplár rastliny a dá sa v nich efektívne pestovať vane alebo veľké nádoby .
  • Aplikujte koreňový mulč (listy alebo drvenú kôru)
  • Po odkvitnutí zrežte. Prerezávajte na tenké vetvy a kontrolujte veľkosť a tvar.

Zistite, ako pestovať, starať sa a pestovať nádherné kamélie

Častým mýtom o kaméliách je, že sú veľmi náročné a náročné na pestovanie. To nie je pravda. Kamélie sú rastliny výnimočne nenáročné na starostlivosť, ak majú dobre zvolené miesto. Tu je niekoľko základných pravidiel, ktoré je potrebné dodržiavať, aby ste si užili ich nádherné kvety.Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 7 – 9
Tepelné zóny 7 – 8
Klimatické zóny 4, 5, 6, 7, 8, 9, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, H1
Typ rastliny Kríky
Rodina rastlín kamélie
Vystavenie Čiastočné slnko
Sezóna záujmu Jar (skoro, stred, neskoro)
Zima
Výška 8' - 10' (240 cm - 3 m)
Šírenie 6' – 8' (180 cm – 240 cm)
Medzery 72' – 96' (180 cm – 240 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, Hlina, Piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, nápadné, vždyzelené
Použitie v záhrade Postele a okraje,Živé ploty a zásteny,Terasa a kontajnery,Hranice na strane steny
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Japonská záhrada,Tradičná záhrada

Sprievodcovia s kaméliou