Camellia japonská „Don Mac“

Camellia japonská „Don Mac“

Kamélia „Don Mac“, kamélia „Don Mac“, kamélie kvitnúce na jeseň, kamélie kvitnúce v zime, kamélie kvitnúce na jar, kamélie na začiatku až neskorej sezóny


Camellia japonica 'Don Mac', ktorá zdobí americké záhrady po celé desaťročia, si získala okamžitú popularitu, keď bola uvedená na trh v 50. rokoch minulého storočia. Každý veľký polodvojitý kvet, široký 13 cm, sa môže pochváliť 21 tmavočervenými, krepovitými, zvrásnenými okvetnými lístkami, ktoré obklopujú výrazné zlaté tyčinky v strede kvetu. Kvety sú hojne produkované počas pomerne dlhého obdobia siahajúceho od skorá až neskorá sezóna (November až apríl na severnej pologuli; apríl až september na južnej pologuli). Táto japonská kamélia, ktorá tvorí atraktívny hustý, pyramídový ker, dodáva záhrade celoročnú zaujímavosť svojimi vždyzelenými, kožovitými, tmavozelenými listami s dĺžkou 10 cm.

  • Tento vždyzelený ker má vzpriamený oválny habitus a rastie priemernou rýchlosťou, až do výšky 300 – 450 cm a šírky 150 – 300 cm.
  • A čiastočný tieň ľubovník, táto rastlina sa najlepšie pestuje dôsledne vlhký , kyslý , organicky bohaté , dobre odvodnené pôdy . Poskytnite miesto chránené pred chladným a suchým vetrom, pretože púčiky a kvety môžu byť poškodené studeným vetrom. Chráňte pred ranným slnkom a priamym horúcim letným popoludňajším slnkom.
  • Môže byť napadnutý voškami, šupinatým hmyzom a viničom
  • omša v zmiešané okraje kríkov pre dramatické zimné kvety. Skvele kvitnúci ker pre lesné záhrady alebo ako zástena a živý plot . Perfektné ako a exemplár rastliny a dá sa v nich efektívne pestovať vane alebo veľké nádoby .
  • Aplikujte koreňový mulč (listy alebo drvenú kôru)
  • Po odkvitnutí zrežte. Prerezávajte na tenké vetvy a kontrolujte veľkosť a tvar.

Kamélia japonská je popredným druhom rodu a má viac ako 30 000 kultivarov v širokej škále foriem a farieb kvetov. Kvety môžu dosiahnuť 5 palcov naprieč (12 cm) a vytvárajú nádhernú kvetinovú expozíciu od konca zimy do jari. Ich farba sa pohybuje od čisto bielej cez jemne ružovú až po tmavočervenú a môže mať jednoduchú, polodvojitú, dvojitú, formálnu dvojitú alebo plnú pivóniu. Pomaly rastúci, tento listnatý, vždyzelený ker môže dorásť až do 25 stôp (7,5 m), ale častejšie do 6-12 stôp (180-360 cm) so šírkou 6-10 stôp (180-300 cm). Jeho urastený habit, pekné, lesklé listy a báječné kvety priťahujú záhradníkov v Ázii už stovky rokov. Je známe, že niektoré japonské kamélie s dlhou životnosťou v okolí cisárskeho paláca v Japonsku majú viac ako 500 rokov. Bohužiaľ, japonské kamélie nie sú vždy mrazuvzdorné (USDA Hardiness zóna 7 – 9).

Zistite, ako pestovať, starať sa a pestovať nádherné kamélie

Častým mýtom o kaméliách je, že sú veľmi náročné a náročné na pestovanie. To nie je pravda. Kamélie sú rastliny výnimočne nenáročné na starostlivosť, ak majú dobre zvolené miesto. Tu je niekoľko základných pravidiel, ktoré je potrebné dodržiavať, aby ste si užili ich nádherné kvety.Čítaj viac
Požiadavky

Otužilosť 7 – 9
Tepelné zóny 7 – 8
Klimatické zóny 4, 5, 6, 7, 8, 9, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, H1
Typ rastliny Kríky
Rodina rastlín kamélie
Vystavenie Čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (skoro, stred)
jeseň
Zima
Výška 10' - 15' (3 m - 4,5 m)
Šírenie 5' - 10' (150 cm - 3 m)
Medzery 60' – 120' (150 cm – 300 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, Hlina, Piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, nápadné, vždyzelené
Použitie v záhrade Postele a okraje,Živé ploty a zásteny,Terasa a kontajnery,Hranice na strane steny
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Japonská záhrada,Tradičná záhrada

Sprievodcovia s kaméliou