Camellia japonica 'Elegans'

Camellia japonica 'Elegans'

Camellia 'Elegans', 'Elegans' Camellia, Camellia japonská 'Chandleri Elegans', Camellia japonská 'Chandleri Rubra', Camellia japonica 'Red Elegans', Camellia japonská 'Rosea Chandleri', jesenné kamélie, jarné kvitnúce kamélie Kamélie od začiatku do polovice sezóny


Vitálna Camellia japonica 'Elegans' sa od svojho uvedenia na trh v roku 1831 celosvetovo pestovala a naďalej pestuje. Táto nádherná kamélia sa vyznačuje veľkými až veľmi veľkými rozmermi, 10 až 12 cm na šírku, krásne sýtoružové, sasanková forma, dvojité kvety s centrálnymi petaloidmi (malé okvetné lístky), občas biele bodkované. Kvety sa vytvárajú počas niekoľkých mesiacov od začiatku do polovice sezóny , v takej hojnosti, že táto kamélia sa stáva jednou zo slávy jarnej záhrady, keď je v plnom kvete. Vytvárajú krásny kontrast s lesklým, tmavozeleným vždyzeleným listom.

  • Tento stredne veľký vždyzelený ker má rozložitý habitus a rastie strednou rýchlosťou, až do výšky 300 cm a šírky 210 cm.
  • A čiastočný tieň až úplný tieň ľubovník, táto rastlina sa najlepšie pestuje dôsledne vlhký , kyslý , organicky bohaté , dobre odvodnené pôdy . Poskytnite miesto chránené pred chladným a suchým vetrom, pretože púčiky a kvety môžu byť poškodené studeným vetrom. Chráňte pred ranným slnkom a priamym horúcim letným popoludňajším slnkom.
  • Môžu byť napadnuté voškami, šupinatým hmyzom a viničom
  • omša v zmiešané okraje kríkov pre dramatické zimné kvety. Skvele kvitnúci ker pre lesné záhrady alebo ako a zástena a živý plot . Perfektné ako a exemplár rastliny a dá sa efektívne pestovať vane alebo veľké nádoby .
  • Aplikujte koreňový mulč (listy alebo drvenú kôru)
  • Po odkvitnutí zrežte. Ostrihajte na tenké vetvy a kontrolujte veľkosť a tvar.

Kamélia japonská je popredným druhom rodu a má viac ako 30 000 kultivarov v širokej škále foriem a farieb kvetov. Kvety môžu dosiahnuť 5 palcov naprieč (12 cm) a vytvárajú nádhernú kvetinovú expozíciu od konca zimy do jari. Ich farba sa pohybuje od čisto bielej cez jemne ružovú až po tmavo červenú a môže mať jednoduchú, polodvojitú, dvojitú, formálnu dvojitú alebo plnú pivóniu. Pomaly rastúci, tento listnatý, vždyzelený ker môže dorásť až do 25 stôp (7,5 m), ale častejšie do 6-12 stôp (180-360 cm) so šírkou 6-10 stôp (180-300 cm). Jeho urastený habit, pekné, lesklé listy a báječné kvety priťahujú záhradníkov v Ázii už stovky rokov. Je známe, že niektoré japonské kamélie s dlhou životnosťou v okolí cisárskeho paláca v Japonsku majú viac ako 500 rokov. Bohužiaľ, japonské kamélie nie sú vždy mrazuvzdorné (USDA Hardiness zóna 7 – 9).

Zistite, ako pestovať, starať sa a pestovať nádherné kamélie

Častým mýtom o kaméliách je, že sú veľmi náročné a náročné na pestovanie. To nie je pravda. Kamélie sú rastliny výnimočne nenáročné na starostlivosť, ak majú dobre zvolené miesto. Tu je niekoľko základných pravidiel, ktoré je potrebné dodržiavať, aby ste si užili ich nádherné kvety.Čítaj viac
Požiadavky

Otužilosť 7 – 9
Tepelné zóny 7 – 8
Klimatické zóny 4, 5, 6, 7, 8, 9, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, H1
Typ rastliny Kríky
Rodina rastlín kamélie
Vystavenie Čiastočné slnko, tieň
Sezóna záujmu jar (skoro)
jeseň
Zima
Výška 8' - 10' (240 cm - 3 m)
Šírenie 6' – 7' (180 cm – 210 cm)
Medzery 84' (210 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, Hlina, Piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, nápadné, vždyzelené
Použitie v záhrade Postele a okraje,Živé ploty a zásteny,Terasa a kontajnery,Hranice na strane steny
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Japonská záhrada,Tradičná záhrada

Sprievodcovia s kaméliou