Camellia 'Betty Ridley'

Camellia 'Betty Ridley'

Kamélie Betty Ridleyovej, kamélie kvitnúce na jeseň, kamélie kvitnúce v zime, kamélie kvitnúce na jar, kamélie na začiatku až neskorej sezóny


Camellia 'Betty Ridley', ktorá sa otvára z púčikov podobných ružiam, sa vyznačuje neuveriteľne peknými, formálnymi dvojitými, stredne veľkými kvetmi, 7-10 cm širokými, s viac ako 75 okvetnými lístkami, všetky tónované v tyrskej ruži. Kvety sú hojne produkované počas pomerne dlhého obdobia siahajúceho od skorá až neskorá sezóna (November až apríl na severnej pologuli; apríl až september na južnej pologuli). Pomaly rastúci hybrid kamélie vytvára atraktívny celoročný ker s lesklými listami s lesklými, vždyzelenými, tmavozelenými listami.

  • Tento vždyzelený ker má vzpriamený, trochu otvorený habitus a dorastá do výšky 8 – 10 stôp (240 – 300 cm) a šírky 6 – 8 stôp (180 – 240 cm).
  • A čiastočný tieň ľubovník, táto rastlina sa najlepšie pestuje dôsledne vlhký , kyslý , organicky bohaté , dobre odvodnené pôdy . Poskytnite miesto chránené pred chladným a suchým vetrom, pretože púčiky a kvety môžu byť poškodené studeným vetrom. Chráňte pred ranným slnkom a priamym horúcim letným popoludňajším slnkom.
  • Môžu byť napadnuté voškami, šupinatým hmyzom a viničom
  • omša v zmiešané okraje kríkov pre dramatické zimné kvety. Skvele kvitnúci ker pre lesné záhrady alebo ako a zástena a živý plot . Perfektné ako a exemplár rastliny a dá sa efektívne pestovať vane alebo veľké nádoby .
  • Aplikujte koreňový mulč (listy alebo drvenú kôru)
  • Po odkvitnutí zrežte. Ostrihajte na tenké vetvy a kontrolujte veľkosť a tvar.

Zistite, ako pestovať, starať sa a pestovať nádherné kamélie

Častým mýtom o kaméliách je, že sú veľmi náročné a náročné na pestovanie. To nie je pravda. Kamélie sú rastliny výnimočne nenáročné na starostlivosť, ak majú dobre zvolené miesto. Tu je niekoľko základných pravidiel, ktoré je potrebné dodržiavať, aby ste si užili ich nádherné kvety.Čítaj viac


Požiadavky

Otužilosť 7 – 9
Tepelné zóny 7 – 8
Klimatické zóny 4, 5, 6, 7, 8, 9, 12, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Kríky
Rodina rastlín kamélie
Vystavenie Čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (skoro, stred)
jeseň
Zima
Výška 8' - 10' (240 cm - 3 m)
Šírenie 6' – 8' (180 cm – 240 cm)
Medzery 72' – 96' (180 cm – 240 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, Hlina, Piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, nápadné, vždyzelené
Použitie v záhrade Postele a okraje,Živé ploty a zásteny,Terasa a kontajnery,Hranice na strane steny
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Neformálne a Chata,Japonská záhrada,Tradičná záhrada

Sprievodcovia s kaméliou