Calamagrostis canadensis (tráva modrá)

Calamagrostis canadensis (tráva modrá)

Bluejoint, Bluejoint Reedgrass, Canada Bluejoint, Kanadský Reedgrass, Pinegrass, Meadow Reedgrass, Marsh Pinegrass


Calamagrostis canadensis (Bluejoint Grass) s dlhou životnosťou a neuveriteľnou odolnosťou je trs tvoriaci, v chladnom období, trváca tráva s množstvom štíhlych, vzpriamených modrozelených stebiel zdobených výraznými kĺbmi. Vychádzajú z malých rizómov, v lete sú zakončené veľkým oblúkovitým súkvetím. Najprv fialové, v priebehu sezóny sa chochol kvetov zmení na opálenú. Krásna vo všetkých ročných obdobiach, či už modrozelená v lete alebo blond v zime, Bluejoint Grass je kľúčovým prvkom pri obnove vlhkých prérií a ostricových lúk. Jeho rizomatózna povaha pomáha zabezpečiť stabilitu brehu potoka. Historicky bola táto rastlina dôležitou potravou pre bizóny. Je tiež zdrojom potravy a prístrešia pre rôzne vtáky a drobné cicavce. Calamagrostis canadensis je najbežnejším a najrozšírenejším druhom Calamagrostis v Severnej Amerike. Vďaka svojim plytkým koreňom a rýchlemu šíreniu tvorí dobrý drn na vlhkých miestach.

  • Dorastá do výšky 3-5 stôp (90-150 cm) a 2-3 stopy šírky (60-90 cm). Agresívne sa šíri plytkými podzemkami a samovýsevom.
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko alebo čiastočný tieň v kyslý , vlhké až mokré pôdy .
  • Ideálne pre vlhké oblasti počítajúc do toho otvorené lesy , močiare , močiare , slatinné záhrady , dažďové záhrady , alebo spolu rybníky a potoky . Účinné pri stabilizácii brehov potokov.
  • Žiadne vážne problémy so škodcami alebo chorobami.
  • Zrežte skoro na jar pred začiatkom nového rastu.
  • Najlepšie množiť zo semien. Nedá sa množiť delením. Semená vyžadujú stratifikáciu za studena a vlhka počas 5 dní.
  • Pochádza zo Severnej Ameriky. Rozšírené v celej Kanade a Grónsku a vo väčšine USA s výnimkou hlbokého juhu od Texasu po Floridu.

Požiadavky

Otužilosť 2 – 6
Typ rastliny Okrasné trávy, trvalky
Rodina rastlín Calamagrostis - trstina tráva
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Jar (stredná, neskorá)
Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Výška 3' – 5' (90 cm – 150 cm)
Šírenie 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Medzery 36' (90 cm)
Potreby vody Priemerný, vysoký
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, hlina
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, zadržiava vlhkosť, zle odvodňuje
Charakteristika Okázalý
Pôvodné rastliny Spojené štáty,Aljaška,Kalifornia,Stredozápad,Illinois,Indiana,Iowa,Kansas,Michigan,Minnesota,Missouri,Nebraska,Severná Dakota,Ohio,Južná Dakota,Wisconsin,Severovýchod,Connecticut,Delaware,Maine,Massachusetts,Maryland,New Hampshire,New Jersey,New York,Pennsylvánia,ostrov Rhode,Vermont,Severozápad Pacifiku,Idaho,Oregon,Washington,Skalnaté hory,Colorado,Montana,Utah,Wyoming,Juhovýchodná,Kentucky,Severná Karolina,Tennessee,Virginia,Západná Virgínia,Juhozápad,Nevada,Arizona,Nové Mexiko
Tolerancia Mokrá pôda
Priťahuje Vtáky
Použitie v záhrade Bažinaté záhrady,Zemné kryty,Rybníky a potoky,Dažďové záhrady
Záhradné štýly Neformálne a Chata,Préria a lúka