Buxus sinica var. insularis 'Wintergreen' (zimostráz kórejský)

Buxus sinica var. insularis 'Wintergreen' (zimostráz kórejský)

kórejský buxus „Wintergreen“


Buxus sinica var. insularis 'Wintergreen' (kórejský buxus) je silný, zaoblený, vždyzelený ker so sviežimi listami malých, lesklých, svetlozelených listov. Lístie si počas zimy primerane zachováva svoju farbu. Tento zimostráz je odolný, odolný a ľahko sa pestuje, poskytuje farbu po celý rok, ako aj formu, textúru a kontrast k svojim sprievodným rastlinám. Rýchlo rastúce, 4-6 palcov za rok (10-15 cm), je ideálny ako exemplár alebo na nízky živý plot.

  • Typicky dorastá do výšky 3-4 stôp a šírky (90-120 cm).
  • Prospieva v čiastočný tieň v rovnomerne vlhké , dobre odvodnené pôdy . Aj keď sa toleruje úplný tieň, rastlina nebude taká silná a jej listy nebudú také husté. Plné slnko vystavenie môže spáliť lístie. Zimostráz môže rásť v rôznych pôdach, pokiaľ tam nie je príliš veľa piesku alebo príliš veľa hliny. Na zníženie odparovania vody a udržanie vlhkosti by sa mal pridať mulč. Zatiaľ čo odolný voči suchu , V období sucha treba buxus vždy polievať.
  • Najlepšie umiestnené v lokalitách chránené pred silným vetrom , ak je to možné, s určitou ochranou pred plným zimným slnkom.
  • Veľmi všestranná, táto rastlina je ideálna pre postele , hranice , kontajnerov , formálne záhrady , stredomorské záhrady .
  • Dávajte pozor na odrastu, šupinu na lastúrniku, roztočca, škvrnitosť listov a plesnivú. Odolné voči jeleňom a králikom !
  • Táto rastlina rastie pomaly, preto ju v prípade potreby strihajte. Prerezávanie by sa malo uskutočniť po dátume posledného jarného mrazu, aby sa zabránilo poškodeniu alebo usmrteniu nového rastu. Podporte cirkuláciu vzduchu odstránením odumretých konárov alebo preriedením. Vyhnite sa pestovaniu okolo tejto rastliny, pretože má plytké korene.
  • Jeseň je najlepší čas na výsadbu buxusu a mulčovanie, zatiaľ čo zima je ideálny čas na prerezávanie, prerezávanie a ochranu.
  • Rozmnožujte z polotvrdých odrezkov.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.

Požiadavky

Otužilosť 5 – 8
Klimatické zóny 2, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Kríky
Rodina rastlín Buxus – buxus
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko, tieň
Sezóna záujmu Jar (skoro, stred, neskoro)
Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Zima
Výška 3' – 4' (90 cm – 120 cm)
Šírenie 3' – 4' (90 cm – 120 cm)
Medzery 36' – 48' (90 cm – 120 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Nápadné, Evergreen
Tolerancia Jeleň, sucho, králik
Použitie v záhrade Postele a okraje,Živé ploty a zásteny,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Formálna záhrada,Stredomorská záhrada,Moderná záhrada