Buxus sempervirens 'Dee Runk' (zimostráz)

Buxus sempervirens 'Dee Runk' (zimostráz)

Zimostráz 'Dee Runk', zimostráz obyčajný 'Dee Runk', zimostráz anglický 'Dee Runk'


Buxus sempervirens 'Dee Runk' (Buxus) je prirodzene architektonicky širokolistý vždyzelený ker elegantného stĺpovitého habitu s mäkkým a sviežim olistením vajcovitých, lesklých listov. Jeho sýtozelené olistenie preukázalo dobrú odolnosť proti plesni zimostrázovej. Tento vzpriamený buxus, ktorý rastie rýchlou až strednou rýchlosťou, 3-6 palcov za rok (7-15 cm), je skutočným výkričníkom v záhrade, poskytuje farby po celý rok, ako aj tvar, textúru a kontrast. Nevyžaduje žiadne až žiadne strihanie, je ideálny ako exemplár alebo na úzky živý plot. Skvelé pre malé záhrady.

  • Typicky dorastá do výšky 7-8 stôp (210-240 cm) a 2-3 stopy šírky (60-90 cm).
  • Prospieva v čiastočný tieň v rovnomerne vlhké , dobre odvodnené pôdy . Aj keď sa toleruje úplný tieň, rastlina nebude taká silná a jej listy nebudú také husté. Plné slnko vystavenie môže spáliť lístie. Zimostráz môže rásť v rôznych pôdach, pokiaľ tam nie je príliš veľa piesku alebo príliš veľa hliny. Na zníženie odparovania vody a udržanie vlhkosti by sa mal pridať mulč. Zatiaľ čo odolný voči suchu , V období sucha treba buxus vždy polievať.
  • Najlepšie umiestnené v lokalitách chránené pred silným vetrom , ak je to možné, s určitou ochranou pred plným zimným slnkom.
  • Veľmi všestranná, táto rastlina je ideálna pre postele , hranice , kontajnerov , formálne záhrady , stredomorské záhrady , topiary alebo základové výsadby .
  • Dávajte pozor na odrastu, šupinu na lastúrniku, roztočca, škvrnitosť listov a plesnivú. Odolné voči jeleňom a králikom !
  • Táto rastlina rastie pomaly, preto ju v prípade potreby strihajte. Prerezávanie by sa malo uskutočniť po dátume posledného jarného mrazu, aby sa zabránilo poškodeniu alebo usmrteniu nového rastu. Podporte cirkuláciu vzduchu odstránením odumretých konárov alebo preriedením. Vyhnite sa pestovaniu okolo tejto rastliny, pretože má plytké korene.
  • Jeseň je najlepší čas na výsadbu buxusu a mulčovanie, zatiaľ čo zima je ideálny čas na prerezávanie, prerezávanie a ochranu.
  • Rozmnožujte z polotvrdých odrezkov.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.

Požiadavky

Otužilosť 6 – 8
Tepelné zóny 6 – 8
Klimatické zóny 3, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 15, 16, 17
Typ rastliny Kríky
Rodina rastlín Buxus – buxus
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko, tieň
Sezóna záujmu Jar (skoro, stred, neskoro)
Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Zima
Výška 7' – 8' (210 cm – 240 cm)
Šírenie 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Medzery 24' – 36' (60 cm – 90 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Nápadné, Evergreen
Tolerancia Jeleň, sucho, králik
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Formálna záhrada,Stredomorská záhrada,Moderná záhrada