Bougainvillea 'James Walker'

Bougainvillea 'James Walker'

James Walker' Bougainvillea, Bougainvillea 'Ambiance'


Mimoriadne nápadná, Bougainvillea 'James Walker' je voľne kvitnúci, energický, vždyzelený ker alebo vinič so zhlukmi veľkých, odvážnych, červenkasto-purpurových, papierových listín obklopujúcich drobné biele kvety. Vznikajúce oranžové, jasne sfarbené listene, sa potom otvárajú do žiarivej purpurovej, čo jej dodáva bohatý dvojfarebný vzhľad. Kvitne pravidelne počas celého roka v teplých zimných oblastiach a od leta do jesene inde ustupujú farebné kvety malým nenápadným plodom, dlhým 1/2 palca (1 cm). Kvety nesú na stonkách pokrytých krátkymi tŕňmi a veľkými, stredne zelenými listami zdobenými zvlnenými okrajmi. Stonky sa nelepia a môžu vyžadovať viazanie na podporu. Obľúbenec vtákov a kolibríkov!

  • Táto rýchlo rastúca popínavá rastlina môže mať premenlivú veľkosť v závislosti od spôsobu údržby a poskytovanej podpory. Ak by sa neorezal, mohol by dosiahnuť výšku a šírku až 20-30 stôp (6-9 m).
  • Prospieva v plné slnko alebo svetlý odtieň , v kyselina , dobre odvodnené pôdy . Bougainvillea pomerne dobre znáša horúce a suché miesta, ale nemá rada neustále zamokrené pôdy. Dobrá tolerancia sucha akonáhle sa usadí, ale bude vyzerať lepšie, ak sa zaleje v období sucha. V lete zalievajte voľne a v zime striedmo. Počas vegetačného obdobia prihnojujte každé dva týždne.
  • Výborná voľba pre hromadné výsadby , as exempláre rastlín , okraje na strane steny , zemné kryty pre banky , v skalky a kontajnerov . Môže byť tiež espalierovaný alebo trénovaný na štandarde alebo pestovaný vo veľkom koši.
  • Odolný voči jeleňom s dobrým tolerancia soľného postreku . Aj keď sa môže pestovať v blízkosti brehu, mala by byť poskytnutá určitá svetelná ochrana.
  • Pravidelné prerezávanie môže byť potrebné na udržanie hraníc alebo tvarovanie rastliny. Túto rastlinu strihajte vždy hneď po odkvitnutí. Uvedomte si, že opakované prerezávanie môže znížiť kvitnutie, pretože táto rastlina kvitne na novom raste. Zovretie špičiek nového rastu podporí vetvenie.
  • Odrezky dlhé 4-6 palcov (10-15 cm), umiestnené pod hmlou, zvyčajne zakorenia za 4 až 6 týždňov.

Požiadavky

Otužilosť 10 – 12
Tepelné zóny 1 – 12
Klimatické zóny 12, 13, 14, 15, 16, 17, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Horolezci, kríky
Rodina rastlín Bougainvillea
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu Jar (skoro, stred, neskoro)
Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Zima
Výška 8' – 30' (240 cm – 9 m)
Šírenie 5' – 30' (150 cm – 9 m)
Potreby vody Nízka
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Nápadné, Evergreen
Tolerancia Jeleň, sucho, soľ
Priťahuje Vtáky, kolibríky
Použitie v záhrade Altánky, pergoly, mreže,Postele a okraje,Zemné kryty,Terasa a kontajnery,Hranice na strane steny,Steny a ploty
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Pobrežná záhrada,Štrk a skalka,Neformálne a Chata,Stredomorská záhrada