Astilbe 'Sprite' (Simplicifolia Hybrid)

Astilbe 'Sprite' (Simplicifolia Hybrid)

Astilbe simplicifolia 'Sprite', False Spirea 'Sprite', Falošná kozia brada 'Sprite'


Astilbe 'Sprite' (Astilbe simplicifolia) je ideálna do nádob alebo na prednú stranu okrajov. Je to krásna trpasličí astilba, ktorá sa vyznačuje atraktívnymi, otvorenými, visiacimi metlinami mušľovoružových kvetov nesených na klenutých stonkách. Každý kvet žiariaci v tieni pozostáva zo stoviek husto zabalených drobných kvietkov, z ktorých každý sa otvára za sebou a poskytuje dlhú sezónu kvitnutia. Celkom nápadné, ladne sa dvíhajú dovnútra od babieho leta do neskorého leta nad atraktívnym kopcom papraďovitých sýtozelených, lesklých listov, ktoré na jar rašia bronzovo. Dlhotrvajúce chocholy kvetov sú nasledované atraktívnymi hrdzavými semennými hlávkami, ktoré dodávajú záhrade zimné zaujímavosti.

  • Pomerne bezproblémové , táto Astilbe vyžaduje malá údržba , je odolný voči ťažkým odtieňom , a priťahuje motýle , ale je odolný voči jeleňom a králikom ! Dokonalá trvalka na tienistú hranicu s melírovaným svetlom!
  • Tento trpaslík Astilbe vyhral Cena za zásluhy o záhradu Royal Horticultural Society v roku 1993 a bol zvolený Trváca rastlina roka v roku 1994
  • Nízka a kompaktná, táto Astilbe dorastá do výšky 12-18 palcov a šírky (30-45 cm). Rafinovaný, papraďovitý lístie zostáva atraktívne počas celej sezóny (pri vyhovujúcich podmienkach pestovania).
  • Čiastočný tieň do plný tieň milenec, tejto Astilbe sa darí organicky bohaté , rovnomerne vlhké , dobre odvodnené pôdy . Nenechajte pôdu vyschnúť! Na zníženie odparovania vody a udržanie vlhkosti by sa mal pridať mulč.
  • Môže byť zasadený v plné slnko v oblastiach s chladným letom s primeranou vlhkosťou. V horúcich letných oblastiach je dôležitý tieň.
  • Poskytuje veľkolepú kvetinovú show, či už je zasadená večné hranice , lesy , podľa prúdy a rybníky, alebo v kontajnerov . Vysádzajte v skupinách pre lepšie vizuálne efekty. Vynikajúca pôdna pokrývka alebo lemovačka pre tienisté oblasti.
  • Plumy robia vynikajúce čerstvé rezne alebo pre sušenie v prírodných kyticiach
  • Nevyžaduje sa žiadna mŕtvola, pokiaľ sa vám nepáči vzhľad vyblednutých stoniek kvetov. Ak sa nechá zostať, sušené semená budú neskôr v sezóne zaujímať. Mali by sa rozdeliť približne každé 4 roky, aby sa zabezpečil maximálny počet kvetov.

Požiadavky

Otužilosť 4 – 9
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, A2, A3
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Astilbes
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko, tieň
Sezóna záujmu Leto (stred, neskoro)
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 12' – 18' (30 cm – 45 cm)
Potreby vody Priemerný, vysoký
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, zadržiava vlhkosť
Charakteristika Sušené aranžmány, rezané kvety, záslužná rastlina, nápadné
Tolerancia Jeleň, králik, mokrá pôda
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje,Bažinaté záhrady,Zemné kryty,Terasa a kontajnery,Rybníky a potoky
Záhradné štýly Neformálne a Chata