Astilbe 'Germany' (Japonica Hybrid)

Astilbe 'Germany' (Japonica Hybrid)

Astilbe japonica 'Deutschland', False Spirea 'Deutschland', Falošná kozia brada 'Deutschland'


Vynikajúca odroda Astilbe, ktorá by sa mala pestovať vo všetkých záhradách, Astilbe 'Deutschland' (Astilbe japonica) sa vyznačuje množstvom žiarivých, čisto bielych kvetov pyramídového tvaru, ktoré vyniknú v nočnej záhrade. Celkom nápadné, ladne sa dvíhajú dovnútra od začiatku do polovice leta , na silných, vzpriamených kvitnúcich stonkách nad atraktívnym kopcom papraďovitých sýtozelených, lesklých listov. Dlhotrvajúce, získajú bohatú karamelovú farbu, ktorá dodáva záhrade zimnú zaujímavosť.

  • Pomerne bezproblémové , táto Astilbe vyžaduje malá údržba , je odolný voči ťažkým odtieňom , a priťahuje motýle ale je odolný voči jeleňom a králikom ! Dokonalá trvalka na tienistú hranicu s melírovaným svetlom!
  • Nízka a kompaktná, táto Astilbe dorastá do výšky 24-30 palcov a šírky 18-24 palcov (45-60 cm). Je rafinovaná, podobná paprade lístie zostáva atraktívne počas celej sezóny (pri vyhovujúcich podmienkach pestovania).
  • Čiastočný tieň do plný tieň milenec, tejto Astilbe sa darí organicky bohaté , rovnomerne vlhké , dobre odvodnené pôdy . Nenechajte pôdu vyschnúť! Na zníženie odparovania vody a udržanie vlhkosti by sa mal pridať mulč.
  • Môže byť zasadený v plné slnko v oblastiach s chladným letom s primeranou vlhkosťou. V horúcich letných oblastiach je dôležitý tieň.
  • Poskytuje veľkolepú kvetinovú show, či už je zasadená večné hranice , lesy , podľa prúdy a rybníky, alebo v kontajnerov . Vysádzajte v skupinách pre lepšie vizuálne efekty. Vynikajúca pôdna pokrývka alebo lemovačka pre tienisté oblasti.
  • Plumy robia vynikajúce čerstvé rezne alebo pre sušenie v prírodných kyticiach
  • Nevyžaduje sa žiadna mŕtvola, pokiaľ sa vám nepáči vzhľad vyblednutých stoniek kvetov. Ak sa nechá zostať, sušené semená budú neskôr v sezóne zaujímať. Mali by sa rozdeliť približne každé 4 roky, aby sa zabezpečil maximálny počet kvetov.

Požiadavky

Otužilosť 4 – 9
Tepelné zóny 2 – 8
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, A2, A3
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Astilbes
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko, tieň
Sezóna záujmu Leto (skoro, stred)
Výška 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 18' – 24' (45 cm – 60 cm)
Potreby vody Priemerný, vysoký
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, zadržiava vlhkosť, zle odvodňuje
Charakteristika Sušené aranžmány, rezané kvety, nápadné
Tolerancia Jeleň, králik, mokrá pôda
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje,Bažinaté záhrady,Zemné kryty,Terasa a kontajnery,Rybníky a potoky
Záhradné štýly Neformálne a Chata