Astilbe 'Fanal' (Arendsii Hybrid)

Astilbe 'Fanal' (Arendsii Hybrid)

Astilbe x Arendsii 'Fanal', False Spirea 'Fanal', Falošná kozia brada 'Fanal'


Ocenená Astilbe 'Fanal' (Astilbe x arendsii) s najtmavšími červenými kvetmi zo všetkých Astilbes je tou najlepšou voľbou so svojimi plnými, úzkymi, tmavo karmínovočervenými chocholmi, ktoré sa elegantne týčia na vrchole atraktívneho bronzového lístia. začiatkom polovice leta . Každý chochol pozostáva zo stoviek husto zabalených drobných kvietkov, z ktorých každý sa otvára za sebou a poskytuje dlhé obdobie kvitnutia. Postupom leta sa lístie zmení na tmavozelenú s červenkastým odtieňom.

  • Vyhral prestížne Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti v roku 1993.
  • Pomerne bezproblémové , táto Astilbe vyžaduje malá údržba , je odolný voči ťažkým odtieňom , priťahuje motýle , ale je odolný voči jeleňom a králikom ! Dokonalá trvalka na tienistú hranicu s melírovaným svetlom!
  • Tento kompaktný kultivar dorastajúci do výšky 18-20 palcov a šírky (45 cm) je veľmi kvetinový a jeho ušľachtilý, papraďovitý lístie zostáva atraktívne počas celej sezóny (pri vyhovujúcich podmienkach pestovania).
  • Čiastočný tieň do plný tieň milenec, tejto Astilbe sa darí organicky bohaté , rovnomerne vlhké , dobre odvodnené pôdy . Nenechajte pôdu vyschnúť! Na zníženie odparovania vody a udržanie vlhkosti by sa mal pridať mulč.
  • Môže byť zasadený v plné slnko v oblastiach s chladným letom s primeranou vlhkosťou. V horúcich letných oblastiach je dôležitý tieň.
  • Poskytuje veľkolepú kvetinovú show, či už je zasadená večné hranice , lesy , podľa tokov , rybníky alebo v kontajnerov . Vysádzajte v skupinách pre lepší vizuálny efekt. Vynikajúca pôdna pokrývka alebo lemovačka pre tienisté oblasti.
  • Plumy robia vynikajúce čerstvé rezne alebo pre sušenie v prírodných kyticiach
  • Nevyžaduje sa žiadna mŕtvola, pokiaľ sa vám nepáči vzhľad vyblednutých stoniek kvetov. Ak sa nechá zostať, sušené semená budú neskôr v sezóne zaujímať. Mali by byť rozdelené približne každé 4 roky, aby sa zabezpečil maximálny počet kvetov.


Požiadavky

Otužilosť 4 – 9
Tepelné zóny 2 – 8
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, A2, A3
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Astilbes
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko, tieň
Sezóna záujmu Leto (skoro, stred)
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 18' – 24' (45 cm – 60 cm)
Potreby vody Priemerný, vysoký
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhké, ale dobre odvodnené, zle odvodnené
Charakteristika Sušené aranžmány, rezané kvety, záslužná rastlina, nápadné
Tolerancia Jeleň, králik, mokrá pôda
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje,Bažinaté záhrady,Zemné kryty,Terasa a kontajnery,Rybníky a potoky
Záhradné štýly Neformálne a Chata