Astilbe chinensis „Vision in Red“ (čínsky astilbe)

Astilbe chinensis „Vision in Red“ (čínsky astilbe)

Čínska Astilbe 'Vision in Red', False Spirea 'Vision in Red', Falošná kozia brada 'Vision in Red', Astilbe 'Vision in Red', Astilbe chinensis 'Vision's in Red'


Astilbe chinensis 'Vision in Red' (čínsky Astilbe) je ideálny do malých záhrad a je kompaktná, trsovitá trvalka, ktorá sa môže pochváliť purpurovo-červenými kvetmi držanými v hustých chocholoch. Každý chochol, ktorý kvitne v polovici leta, pozostáva zo stoviek husto zabalených drobných kvietkov, ktoré sa postupne otvárajú pre dlhotrvajúcu kvetinovú expozíciu. Kvety držia na červených stonkách a pôvabne sa týčia nad príťažlivým kopcom veľkých, papraďovitých, bronzovo zelených listov. Listy zostávajú atraktívne počas celej sezóny za uspokojivých podmienok pestovania. Tento trpasličí Astilbe, ktorý kvitne, keď ostatné rastliny začínajú ubúdať, je relatívne bezproblémový, vyžaduje si malú údržbu, je odolný voči silnému tieňu a priťahuje motýle, ale je odolný voči jeleňom a králikom. Dokonalá trvalka na tienistú hranicu s melírovaným svetlom.

  • Dorastá do výšky a šírky 15 palcov (37 cm)
  • Čiastočný tieň do plný tieň milenec, tejto Astilbe sa darí organicky bohaté , rovnomerne vlhké , dobre odvodnené pôdy . Nenechajte pôdu vyschnúť! Na zníženie odparovania vody a udržanie vlhkosti by sa mal pridať mulč. Odolný voči suchu po založení.
  • Môže byť zasadený v plné slnko v oblastiach s chladným letom s primeranou vlhkosťou. V horúcich letných oblastiach je dôležitý tieň.
  • Poskytuje veľkolepú kvetinovú show, či už je zasadená večné hranice , lesné záhrady , blízko potoky a rybníky, alebo v kontajnerov . Vysádzajte v skupinách pre lepšie vizuálne efekty. Vynikajúca pôdna pokrývka alebo lemovačka pre tienisté oblasti.
  • Plumy robia vynikajúce čerstvé rezané kvety a sú skvelé pre sušenie v prírodných kyticiach .
  • Žiadne vážne problémy so škodcami alebo chorobami. Dávajte pozor na múčnatku.
  • Nevyžaduje sa žiadna mŕtvola, pokiaľ sa vám nepáči vzhľad vyblednutých stoniek kvetov. Ak sa nechá zostať, sušené semená budú neskôr v sezóne zaujímať.
  • Mali by sa rozdeliť približne každé 4 roky, aby sa zabezpečil maximálny počet kvetov.
  • Propagujte delením.

Požiadavky

Otužilosť 4 – 9
Tepelné zóny 2 – 8
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, A2, A3
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Astilbes
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko, tieň
Sezóna záujmu Leto (stred, neskoro)
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 18' (45 cm)
Potreby vody Priemerný, vysoký
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhké, ale dobre odvodnené, zle odvodnené
Charakteristika Sušené aranžmány, rezané kvety, nápadné
Tolerancia Jeleň, sucho, králik, mokrá pôda
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje,Bažinaté záhrady,Zemné kryty,Terasa a kontajnery,Rybníky a potoky,Dažďové záhrady,Malé záhrady
Záhradné štýly Neformálne a Chata