Aster novi-belgii 'Coombe Fishacre' (New York Asters)

Aster novi-belgii 'Coombe Fishacre' (New York Asters)

New York Aster 'Coombe Fishacre', Michaelmas Daisy 'Coombe Fishacre', Symphyotrichum 'Coombe Fishacre', Aster 'Coombe Fishacre'


Aster novi-belgii „Coombe Fishacre“ (New York Aster), ktorý dodáva záhradu na konci sezóny brilantnú farbu, obsahuje množstvo bledofialovo-ružových kvetov s hnedo-ružovým stredom. Na štíhlych, rozvetvených stonkách s úhľadnými kopijovitými tmavozelenými listami kvitnú na konci leta a na jeseň celé týždne a oživia každý slnečný kút záhrady. Táto pútavá astra sa ľahko pestuje, má dlhú životnosť, prináša veselú jesennú farbu a je skvelým zdrojom nektáru pre motýle.

  • Príjemca prestížneho Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti.
  • Typicky rastie so vzpriameným, huňatým habitom, do výšky 2-3 stopy (90-120 cm) a 2 stopy na šírku (60 cm). Možno bude potrebné stávkovanie. Odolné voči jeleňom a králikom !
  • Prospieva v plné slnko alebo čiastočný tieň , v priemer , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Uprednostňujú sa vlhké, bohaté pôdy. Zabezpečte dobrú cirkuláciu vzduchu, aby ste sa vyhli chorobám listov, ako je múčnatka. Odoláva suchu, soli a mokrej pôde.
  • Dôležitá zložka neskorého leta a jesene hranice , chatové záhrady , pobrežné záhrady, alebo motýlie záhrady . New York Assters sú tiež cenené pre svoju vynikajúcu kvalitu rezané kvety.
  • Astry sú nevyhnutnosťou, ak sa snažíte zaujať vtákov alebo motýle !
  • Na jar sa rozmnožuje delením. Rozdeľte každý tretí rok, aby ste si udržali silu. Niekoľkonásobné zaštipnutie na začiatku leta pomôže vyvinúť kompaktnejšie a huňatejšie rastliny,
  • Dávajte pozor na verticiliové vädnutie, múčnatku a sivé plesne.
  • Obmedzte na konci jesene.

Aster novi-belgii , bežne známa ako newyorská asterka, patrí do čeľade Asteraceae, do ktorej patria aj yarrows, chryzantémy a slnečnice. Rod Aster obsahuje viac ako 600 druhov a tisíce hybridných odrôd, ktoré poskytujú široký výber, pretože všetky sa líšia zvykom, výškou, farbou kvetov, tvarom listov a podmienkami rastu. Kvety New York Assters sú vždy držané v sprejoch a nie jednotlivo a poskytujú vynikajúcu show na konci sezóny.


Požiadavky

Otužilosť 4 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Astry
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu leto (neskoro)
jeseň
Výška 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 24' (60 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Priemerná
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, rastlina za zásluhy, nápadná
Tolerancia Ílovitá pôda, jeleň, sucho, králik, mokrá pôda
Priťahuje Vtáky, Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Pobrežná záhrada,Neformálne a Chata,Tradičná záhrada