Aster amellus „Violet Queen“ alebo „Violet Queen“ (talianske astry)

Aster amellus „Violet Queen“ alebo „Violet Queen“ (talianske astry)

Talianska Aster 'Violet Queen', Talianska Starwort 'Violet Queen', Michaelmas Daisy 'Violet Queen', Fall Aster 'Violet Queen', Talianska Aster 'Violet Queen', Talianska Starwort 'Violet Queen', Michaelmas Daisy 'Violet Queen', jeseň Aster 'Violet Queen''


Aster amellus 'Queen Violet' alebo 'Veilchenkönigin' (talianska astra) sa medzi prvými rozkvitnutými astrami teší dlhému obdobiu kvitnutia a nesie množstvo hviezdicovitých, žiarivých, sýtofialových kvetov, širokých až 5 cm. Každý kvet držaný na vzpriamených stonkách má hrubú vrstvu štíhlych okvetných lístkov obklopujúcich zlatožltý stred. Veľkoryso kvitne celé týždne, od od konca leta do polovice jesene , túto jeseň Aster nepotrebuje napichovanie a nie je citlivý na pleseň. Pochádza z Európy, ľahko sa pestuje, má dlhú životnosť a je skvelým doplnkom do neskorej letnej záhrady.

  • Kompaktná a rýchlo rastúca, až 18 palcov vysoká a široká (45 cm), jej kvitnúce spreje sú držané vzpriamene a jej drevnaté stonky sú pokryté oválnymi, tmavozelenými listami.
  • Príjemca prestížneho Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti
  • Prospieva v plné slnko v priemer , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Stredne úrodná , alkalický preferujú sa pôdy. Zabezpečte dobrú cirkuláciu vzduchu, aby ste sa vyhli chorobám listov, ako je múčnatka. Odolný voči suchu !
  • Dôležitá zložka neskorého leta a jesene hranice , chatové záhrady , prérie, alebo motýlie záhrady . Astry sú cenené aj pre ich vynikajúcu kvalitu rezané kvety.
  • Astry sú nevyhnutnosťou, ak sa snažíte zaujať vtákov alebo motýle pretože sú veľkým zdrojom nektáru.
  • Pred začiatkom leta zaštipnite stonky, aby ste podporili huňatosť a vytvorili väčší počet kvetov.

Aster Amellus , všeobecne známa ako talianska astra, patrí do čeľade Asteraceae, do ktorej patria aj rebríček, chryzantémy a slnečnice. Rod Aster obsahuje viac ako 600 druhov a tisíce hybridných odrôd, ktoré poskytujú široký výber, pretože všetky sa líšia zvykom, výškou, farbou kvetov, tvarom listov a podmienkami rastu. Na rozdiel od novoanglických aster (Aster novae-angliae) alebo newyorských aster (Aster novi-belgii), Aster amellus neprodukuje vysoké, pyramídové rastliny, ale veľkosť a krása svojich kvetov spojená s jej úhľadným a kompaktným zvyk, robí z tejto astry jednu z najžiadanejších zo všetkých jesenných astier.


Požiadavky

Otužilosť 5 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Astry
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu leto (neskoro)
jeseň
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 18' – 24' (45 cm – 60 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Rezané kvety, rastlina za zásluhy, nápadná
Tolerancia Sucho, králik
Priťahuje Vtáky, Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Pobrežná záhrada,Neformálne a Chata,Préria a lúka,Tradičná záhrada