Asclepias tuberosa 'Hello Yellow' (motýľ)

Asclepias tuberosa 'Hello Yellow' (motýľ)

Motýľový kvet 'Hello Yellow', Butterfly Root 'Hello Yellow', Butterfly Weed 'Hello Yellow', Chieger Flower 'Hello Yellow', Flux Root 'Hello Yellow', indický štetec 'Hello Yellow', indický zemiak 'Hello Yellow', oranžová Koreň „Ahoj žltý“, koreň pohrudnice „Ahoj žltý“, koreň lastovičníka „Ahoj žltý“, koreň hľuzy „Ahoj žltý“, biely koreň „Ahoj žltý“, veterný koreň „Ahoj žltý“, náveterný koreň „Ahoj žltý“


Asclepias tuberosa 'Hello Yellow' (Butterfly Weed) nenáročná na starostlivosť, odolná voči suchu a jelenej zveri, je trsnatá trvalka cenená pre svoje žiarivé zhluky žiarivo zlatožltých kvetov, ktoré nepretržite kvitnú od začiatku do konca leta. Po pestrých dáždnikoch, ktoré sedia na vzpriamených kvitnúcich stonkách, pokrytých tuhými kopijovitými listami, na jeseň nasledujú atraktívne struky semien. Keď sa struky semien otvoria, objavia sa semená s dlhými, striebristo bielymi, hodvábnymi chĺpkami, ktoré vyzerajú skvele v aranžmánoch zo sušených kvetov. Bohaté lístie poskytuje tmavozelené pozadie, ktoré pekne dopĺňa veselé ploché dáždnikové kvety. Skvelá voľba pre kvetinovú záhradu a prírodné prostredie.

Rastliny mliečnika sú rozhodujúce pre prežitie motýľov monarchových, ktorých populácia v Severnej Amerike za posledných 20 rokov klesla o 90 %. Vysadením mliečnej trávy vo svojej vlastnej záhrade môžete pomôcť zvrátiť osud tohto krásneho hmyzu!

  • Rastie v pevných, vzpriamených trsoch do výšky a šírky 18-24 palcov (45-60 cm)
  • Prospieva v plné slnko v priemer , suchá až stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Dobre sa mu darí v chudobných, suchých pôdach.
  • Nízka údržba , táto trváca rastlina je vo všeobecnosti bez škodcov a chorôb . Odolný voči jeleňom .
  • Dôležitá zložka postele a hranice , chatové záhrady , motýlie záhrady , lúky alebo prérie . Asclepias tuberosa je cenený aj pre svoju vynikajúcu kvalitu rezané kvety , či už v kyticiach alebo sušených kvetinových aranžmánoch.
  • Kvety motýľovej buriny sú skvelým zdrojom nektáru motýle alebo včely.
  • Rozmnožujte semenami, rozmnožujte delením alebo koreňovými bazálnymi odrezkami na jar.
  • Butterfly burina sa zle presádza a je pravdepodobne najlepšie ponechať ju nerušenú, keď sa usadí. Môže sa slobodne samovýsev v krajine, ak struky semien nie sú odstránené pred rozrezaním.
  • Motýlia burina spoľahlivejšie kvitne, ak sa odstránia odkvitnuté kvety.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.

Zistite, ako pestovať, starať sa a pestovať nádherné Asclepias

Asclepias, väčšinou pôvodom z USA a Kanady, zahŕňa viac ako 100 druhov vždyzelených alebo opadavých trvaliek zdobených zhlukmi malých kvetov zaujímavého tvaru, ktorým motýle neodolajú. Atraktívne a nenáročné na pestovanie, žiaria v mnohých záhradách. Ak si však chcete vychutnať ich nádherné kvety, musíte dodržiavať niektoré základné pravidlá.Čítaj viac
Požiadavky

Otužilosť 3 – 9
Tepelné zóny 3 – 9
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, A1, A2
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Asclepias
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu Leto (skoro, stred, neskoro)
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 18' – 24' (45 cm – 60 cm)
Potreby vody Nízka
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, Hlina, Piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Sušené aranžmány, rezané kvety, nápadné
Tolerancia Jeleň, sucho, suchá pôda, skalnatá pôda, soľ
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Pobrežná záhrada,Neformálne a Chata,Préria a lúka