Asclepias purpurascens (mliečnik purpurový)

Asclepias purpurascens (mliečnik purpurový)

Mliečnik fialový


Asclepias purpurascens (Mliečnik purpurový), pripomínajúci Asclepias syriaca (Mliečnik purpurový), je rizomatózna trvalka cenená pre svoje kupolovité strapce bohatých ružovo-ružových, hviezdicových kvetov, ktoré kvitnú od neskorej jari do leta. Kvety sú skvelým zdrojom nektáru pre motýle, kolibríky, včely a iný užitočný hmyz. Kvety sa vyskytujú v horných pazuchách listov vzpriamených stoniek pokrytých hrubými, oválnymi, tmavozelenými listami zdobenými špicatými špičkami. Na jeseň ustupujú hladkým strukom semien, ktoré vyzerajú skvele v aranžmánoch zo sušených kvetov. Keď sa struky semien otvoria, objavia sa semená s dlhými, striebristo bielymi, hodvábnymi chĺpkami. Atraktívny a robustný mliečnik purpurový má tendenciu šíriť sa menej agresívne ako iné druhy mliečnikov. Skvelá voľba pre motýlie záhrady, lúky, prérie a prírodné prostredie.

Rastliny mliečnika sú rozhodujúce pre prežitie motýľov monarchových, ktorých populácia v Severnej Amerike za posledných 20 rokov klesla o 90 %. Vysadením mliečnej trávy vo svojej vlastnej záhrade môžete pomôcť zvrátiť osud tohto krásneho hmyzu!

  • Dorastá do výšky 2 – 3 stopy (60 – 90 cm) a šírky 1 – 3 stopy (30 – 90 cm). Rýchlo sa šíri podzemkami a vytvára veľké kolónie. Môže sa samovysévať, ak struky semien nie sú odstránené pred rozrezaním.
  • Prospieva v plné slnko v suché až stredné dobre odvodnené pôdy . Dobre sa darí v chudobných, suchých pôdach. Po založení odolná voči suchu.
  • Nízka údržba , táto trváca rastlina je vo všeobecnosti bez škodcov a chorôb . Odolný voči jeleňom .
  • Ideálne pre slnečné hranice , chatové záhrady , motýlie záhrady a prérie alebo naturalizované oblasti .
  • Rozmnožujte sa delením alebo koreňovými odrezkami skoro na jar alebo na jeseň. Rastlinám množeným zo semien bude trvať 2-3 roky, kým vytvoria kvety.
  • Všetky časti sú jedovaté a toxické pri požití veľkého množstva.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.
  • Pochádza z východnej časti Severnej Ameriky

Zistite, ako pestovať, starať sa a pestovať nádherné Asclepias

Asclepias, väčšinou pôvodom z USA a Kanady, zahŕňa viac ako 100 druhov vždyzelených alebo opadavých trvaliek zdobených zhlukmi malých kvetov zaujímavého tvaru, ktorým motýle neodolajú. Atraktívne a nenáročné na pestovanie, žiaria v mnohých záhradách. Ak si však chcete vychutnať ich nádherné kvety, musíte dodržiavať niektoré základné pravidlá.Čítaj viac
Požiadavky

Otužilosť 3 – 8
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Asclepias
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
Leto (skoro, stred)
Výška 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Šírenie 1' – 3' (30 cm – 90 cm)
Medzery 24' – 36' (60 cm – 90 cm)
Potreby vody Nízka, priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, Hlina, Piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Sušené aranžmány, efektné
Pôvodné rastliny Spojené štáty,Stredozápad,Illinois,Indiana,Iowa,Kansas,Michigan,Minnesota,Missouri,Nebraska,Ohio,Južná Dakota,Wisconsin,Severovýchod,Connecticut,Delaware,Massachusetts,Maryland,New Hampshire,New Jersey,New York,Pennsylvánia,ostrov Rhode,Juhovýchodná,Arkansas,Gruzínsko,Kentucky,Louisiana,Mississippi,Severná Karolina,Tennessee,Virginia,Západná Virgínia,Juhozápad,Oklahoma,Texas
Tolerancia Jeleň, sucho, suchá pôda, skalnatá pôda
Priťahuje Motýle
Záhradné štýly Neformálne a Chata,Préria a lúka