Aquilegia vulgaris 'Winky Red-White' (Columbine)

Aquilegia vulgaris 'Winky Red-White' (Columbine)

Columbine 'Winky Red-White', Babičkina kapota 'Winky Red-White', Monk's Head Lily 'Winky Red-White'


Veľmi kvetnatá Aquilegia vulgaris 'Winky Red-White' s jednoduchými, nahor smerujúcimi, tmavočervenými a bielymi kvetmi zdobenými krátkymi zakrivenými ostrohami, je báječná odroda Columbine do krajiny aj do nádob. Bohato kvitne vo veľkých kyticiach až 4-6 týždňov od neskorá jar až začiatok leta , je to energický umelec, ktorý má pevné stonky a huňatý habit.

'Winky Red-White' je kultivar zo série Winky, ktorý je známy svojimi bohatými kvetmi, kompaktným habitusom a odolnosťou voči plesniam, vďaka čomu je ideálnym prvkom krajiny alebo nádob. Aquilegia vulgaris 'Winky Red-White' je skvelou voľbou do záhrady v tieni.

  • Rastie v huňatom, vzpriamenom trse, do výšky 12-14 palcov a naprieč (30-35 cm). Táto trvalka je všeobecne krátkodobý ale bude samosemeno plodne vytvárať veľké kolónie v uspokojivých rastových podmienkach.
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko do čiastočný tieň , v priemer , stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Vážne nemá rád zle odvodnené pôdy! Bohatý , vlhké pôdy v čiastočný tieň sú preferované. Nenechajte pôdu vyschnúť.
  • Priťahuje kolibríky a motýle , ale je ignorovaný králiky a jelene !
  • Ľahko sa pestuje , táto rastlina je vítaným doplnkom postele , hranice , skalky , chatové záhrady , tieňové záhrady, alebo naturalizovaných oblastiach . Vynikajúce rezané kvety vo váze vydrží až 2 týždne!
  • Náchylné na listovú baníkovku.
  • Možno vypestovať zo semena zasiateho priamo do záhrady na jar (po odznení nebezpečenstva mrazov). Rozdelenie je možné na jar, ale môže chvíľu trvať, kým sa rastlina zotaví.
  • Odstráňte vyblednuté kvitnúce stonky, aby ste podporili ďalšie kvitnutie. Odrežte až po zem, keď lístie opadáva (okolo babieho leta).
  • Kontakt s šťavou môže podráždiť pokožku

Aquilegia je rod trsovitých, krátkovekých trvaliek, ktoré sú známe svojimi kvetmi od konca jari do leta s jednoduchými alebo dvojitými kvetmi s krátkymi ostrohami alebo bez ostrohy, v rôznych farbách od modrej cez fialovú po bielu až ružovú až červenú. Klasický prvok bylinných hraníc, Columbines, sa krásne mieša s pivonkami, kosatcami, allium a ružami.
Požiadavky

Otužilosť 3 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, A2, A3
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Aquilegia
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
leto (skoro)
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 12' – 15' (30 cm – 37 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, nápadné
Tolerancia Jeleň, králik
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Štrk a skalka,Neformálne a Chata,Préria a lúka