Anthriscus sylvestris 'Ravenswing' (Kravská petržlenová vňať)

Anthriscus sylvestris 'Ravenswing' (Kravská petržlenová vňať)

Cow Petrsley 'Ravenswing', Cow Weed 'Ravenswing', Deil's Meal 'Ravenswing', Keck 'Ravenswing', Mock Chervil 'Ravenswing', Orchard Weed 'Ravenswing', Čipka kráľovnej Anny 'Ravenswing', Caravenswing R. „Ravenswing“, divoká petržlenová vňať „Ravenswing“


Elegantná a pútavá Anthriscus sylvestris 'Ravenswing' (Kravská petržlenová vňať) je obzvlášť dekoratívna dvojročná alebo krátkotrvajúca trvalka. Pýši sa bohatým čokoládovo-fialovým, jemne strihaným, papraďolistým lístím zakončeným bohatými čipkovanými krúžkami spenených bielych kvetov s ružovými listami. Dodávajú krajine krásnu vzdušnosť, kvety sa pôvabne miešajú s inými rastlinami a dodávajú bezkonkurenčnú eleganciu. Ravenswing, ktorý kvitne od konca jari do začiatku leta, je nenáročný na pestovanie a vyžaduje len veľmi malú starostlivosť. Dramaticky sa spája s väčšinou rastlín na hranici a stal sa obľúbeným u mnohých záhradných dizajnérov. Ak sa zreže, aby sa predišlo samovyseveniu, vznikne druhá vlna sýto sfarbeného lístia.

  • Kravská petržlenová vňať, energicky dorastajúca do výšky 2-5 stôp (60-150 cm) a rozširujúca sa do 45-60 cm (18-24 palcov) je ideálnym doplnkom postele a hranice , výsadby prérií , a poľné kvetinové záhrady . Je cenený pre svoje vzdušné papraďolisté olistenie a jemné kvety, je výborným fóliovníkom pre trvalky s väčšími alebo odvážnejšími listami.
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko alebo čiastočný tieň , v dobre odvodnené pôdy . Kravský petržlen nie je náročný na pôdne podmienky, ale neznáša veľmi vlhké alebo veľmi suché pôdy. Určitá tolerancia voči suchu raz stanovená, ak je poskytnutý určitý tieň. Príliš veľa tieňa má za následok zelené listy.
  • Pridajte túto očarujúcu a pôvabnú rastlinu do krajiny a budete odmenení radosťou motýle, včely, a opeľujúci hmyz !
  • Rozmnožovať semenami; zasiať semená do studeného rámu na jeseň alebo na jar a vybrať tmavolisté sadenice
  • Voľne sa samovýsev za vyhovujúcich pestovateľských podmienok. Mŕtva hlava, aby sa zabránilo plodnému samovýsevu.
  • Druh Anthriscus sylvestris pochádza z Eurázie. Keďže rastie agresívne, môže konkurovať pôvodnej vegetácii vytváraním rozsiahlych porastov, čo vedie k zatieneniu iných druhov a efektívnejším využívaním zdrojov.
  • Zistite, kde je tento druh invázny v Spojených štátoch .
  • Objavte krásne alternatívy pôvodných rastlín v USA .

Požiadavky

Otužilosť 7 – 10
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Anthriscus
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
leto (skoro)
Výška 2' – 5' (60 cm – 150 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 24' (60 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Okázalý
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Neformálne a Chata,Préria a lúka