Anthemisová tinktúra „Sauce Hollandaise“ (Zlatá Marguerite)

Anthemisová tinktúra „Sauce Hollandaise“ (Zlatá Marguerite)

Zlatá margaréta „holandská omáčka“, zlatý harmanček „holandská omáčka“, harmanček oxeye „holandská omáčka“, harmanček Dyerov „holandská omáčka“


Anthemis tinctoria 'Sauce Hollandaise' vytvára po kolená vysoké kôpky jemne deleného, ​​aromatického lístia s množstvom bledožltých kvetov podobných sedmokráskam s poslaním bohato kvitnúť celé leto a niekedy aj jeseň . Plodná rastlina na slnečnú hranicu, „Sauce Hollandaise“ je silná trvalka, ktorá dodá dlhotrvajúcu farbu a kontrast k letnej trvalkovej hranici.

  • Rastie v aromatických kopcoch do výšky 18-24 palcov (45-60 cm) s jemne delenými, stredne zelenými listami. Evergreen v miernom podnebí jej krásne listy, ktoré majú bylinkovú vôňu pripomínajúcu harmanček, dodajú zimný záujem na hranicu.
  • Prospieva v plný slnko v priemer , suché až stredné , dobre odvodnené pôdy . Dobrá drenáž je nevyhnutná na prežitie. Chudobné pôdy , horúce , suché a štíhle situácietolerované . Čím úrodnejšia a čím viac sa bude zalievať, tým viac sa táto rastlina rozrastie.
  • Odolný voči suchu a jeleň odolný , ale príťažlivé pre motýle !
  • Veľmi odolný a nenáročné na pestovanie, Anthemis tinctoria je dobrou voľbou pre oblasti záhrady, ktoré sú suché alebo málo úrodné.
  • Krásne sa mieša s okrasnými trávami alebo inými viacročnými rastlinami a vyzerá úžasne zasadený neformálne drifty . V kombinácii s vertikálnymi fialovými klasmi šalvie Superba alebo vajcovitými kvetmi Allium Sphaerocephalon (Drumstick Allium) poskytuje výrazný kontrast tvaru a farby, ktoré sa pri dozrievaní jemne menia zo zelenej na fialovú. To robí vynikajúce rezané kvety !
  • Mriežka predĺži obdobie kvitnutia a vaša rastlina môže na jeseň stále kvitnúť! Zabráni to aj samovýsevu. Keď kvitnutie prestane a rastlina odumrie, stonky by sa mali odrezať.
  • Rozmnožujte semenami v kvetináčoch v chladnom ráme na jar alebo rozmnožujte delením na jar alebo koreňovými bazálnymi odrezkami koncom jari až začiatkom leta.
  • Potenciálne toxický pre mačky, psy a kone na základe toxicity iných odrôd anthemis.
  • Anthemis tinctoria pochádza zo Sýrie, Iránu a Kaukazu.

Požiadavky

Otužilosť 3 – 8
Tepelné zóny 3 – 8
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Anthemis
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu Leto (skoro, stred, neskoro)
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 18' – 24' (45 cm – 60 cm)
Potreby vody Nízka
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Rezané kvety, voňavé, nápadné
Tolerancia Jeleň, sucho, suchá pôda, soľ
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Banky a svahy,Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Pobrežná záhrada,Neformálne a Chata,Stredomorská záhrada,Préria a lúka