Anemone x hybrida 'Elegans' (japonská sasanka)

Anemone x hybrida 'Elegans' (japonská sasanka)

Sasanka japonská 'Elegans', Windflower 'Elegans', Sasanka x Hybrid 'Albert Schweitzer', Sasanka x Hybrid 'Max Vogel'


Povinná výbava v záhrade v neskorej sezóne! Ocenený Anemone x hybrida 'Elegans' je krásny, japonský hybridný kultivar sasanky s miskovitými, polodvojitými, svetloružovými kvetmi, 7 cm širokými, s 10 až 15 úzkymi, prekrývajúcimi sa lístkami obklopujúcimi žltý kvet. stred prašníkov. Sú elegantne nesené, až 20 naraz, na vzdušných stonkách nad hlboko deleným, tmavozeleným lístím, tancujú a hojdajú sa vo vánku. Vysoký 'Elegans' má silné stonky, ktoré sú menej náchylné na padanie. Táto energická japonská sasanka bola hodnotená ako najlepšia odroda v hodnotení jesenných sasaniek v roku 2004 botanickej záhrady v Chicagu.

  • Jedna z najdlhšie kvitnúcich trvaliek v záhrade, poskytuje niekoľko týždňov farby, od konca leta do jesene , keď mnohé iné trvalky začínajú blednúť.
  • Príjemca prestížneho Cena za zásluhy o záhradu Kráľovskej záhradníckej spoločnosti, táto rastlina zvyčajne dorastá do výšky a šírky 3-4 stopy (90-120 cm).
  • Krásne sa mieša s okrasnými trávami alebo inými viacročnými rastlinami. Dobre sa hodí pre hranice , chatové záhrady , pobrežné záhrady alebo naturalistické oblasti ako napr prérie alebo lúky .
  • Veľmi atraktívne ako rezané kvety , má a dobrá odolnosť pre väčšinu hmyzu a choroby. Priťahuje motýle, ale je odolný voči jeleňom a králikom !
  • A plné slnko alebo čiastočné slnko milenka, teší sa bohatý , humusný , rovnomerne vlhké , dobre odvodnené pôdy . Nenechajte pôdu vyschnúť! Poskytnite určitú ochranu pred vetrom. V chladných zimných oblastiach pridajte zimný mulč. Táto rastlina bude šťastne naturalizovať vytvárať kolónie!
  • Tolerantná soľ
  • Jedenie môže spôsobiť žalúdočnú nevoľnosť a kontakt s pokožkou môže spôsobiť mierne podráždenie.

Sasanky pochádzajúce z Číny sa v Japonsku pestujú už stovky rokov. Dorastajúce do 4 stôp (120 cm) vytvárajú jednoduché, polodvojité alebo dvojité kvety v odtieňoch ružovej a bielej na štíhlych, pôvabných stonkách v polovici neskorého leta a začiatkom jesene. Aj keď sa môžu zdať jemné, tieto dlhoveké trvalky môžu prežiť s minimálnou údržbou, keď sa usadí. Odolné voči jelenej zveri sú obľúbenou voľbou na obruby alebo ako exempláre v domácich záhradách.


Požiadavky

Otužilosť 4 – 8
Tepelné zóny 5 – 8
Klimatické zóny 2B, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Sasanky – veterníky
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu leto (neskoro)
jeseň
Výška 3' – 4' (90 cm – 120 cm)
Šírenie 3' – 4' (90 cm – 120 cm)
Medzery 36' – 48' (90 cm – 120 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, rastlina za zásluhy, nápadná
Tolerancia Jeleň, králik, soľ, mokrá pôda
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Pobrežná záhrada,Neformálne a Chata,Préria a lúka