Anemone 'Wild Swan' (japonská sasanka)

Anemone 'Wild Swan' (japonská sasanka)

Japonská sasanka 'Wild Swan', Windflower 'Wild Swan', 'Macane001'


Pomerne nový úvod, ktorý je už neuveriteľne populárny, ocenený Anemone 'Wild Swan' produkuje masy veľkých, čisto bielych kvetov s priemerom 3-4 palce (7-9 cm), s atraktívnymi levanduľovo-modrými pásmi na zadnej strane ich okvetné lístky. Otvára sa po celý deň, elegantné kvety v blízkosti zvonov s krásnym zvykom prikyvovať večer a skoro ráno. Užívanie si an výnimočne dlhá doba kvitnutia , 'Wild Swan' kvitne nepretržite od neskorej jari až do mrazov v dôsledku svojho pôvodu, ktorý zahŕňa niekoľko rôznych skorých a neskoro kvitnúcich odrôd Anemone. Kvety sa pôvabne nesú na drôtených stonkách nad hlboko rozdeleným, tmavozeleným lístím, tancujú a hojdajú sa vo vánku. Nízka starostlivosť a dobre vychovaný 'Divoká labuť' zostane tam, kde ju zasadíte, a nenapadne svojich susedov, ako sa to môže stať japonským sasankám.

  • Jedna z najdlhšie kvitnúcich trvaliek v záhrade, poskytuje niekoľko týždňov farby, od neskorej jari do jesene .
  • Víťaz súťaže RHS Chelsea Flower Show Plant of the Year Award v roku 2011 ocenený „ Best of Show Zo všetkých nových predstavení na Farwest Show v Portlande OR, táto rastlina zvyčajne dorastá do výšky 16-24 palcov (40-60 cm) a šíri sa pomocou odnoží do 18-24 palcov (45-60 cm).
  • Krásne sa mieša s okrasnými trávami alebo inými viacročnými rastlinami. Dobre sa hodí pre hranice , chatové záhrady , pobrežné záhrady alebo naturalistické oblasti ako napr prérie alebo lúky .
  • Veľmi atraktívne ako rezané kvety , má a dobrá odolnosť pre väčšinu hmyzu a choroby. Priťahuje motýle, ale je odolný voči jeleňom a králikom !
  • A plné slnko alebo čiastočné slnko milenka, teší sa bohatý , humusný , rovnomerne vlhké , dobre odvodnené pôdy . Nenechajte pôdu vyschnúť! Poskytnite určitú ochranu pred vetrom. V chladných zimných oblastiach pridajte zimný mulč. Táto rastlina bude šťastne naturalizovať vytvárať kolónie!
  • Tolerantná soľ
  • Jedenie môže spôsobiť žalúdočnú nevoľnosť a kontakt s pokožkou môže spôsobiť mierne podráždenie.

Sasanky pochádzajúce z Číny sa v Japonsku pestujú už stovky rokov. Dorastajúce do 4 stôp (120 cm) vytvárajú jednoduché, polodvojité alebo dvojité kvety v odtieňoch ružovej a bielej na štíhlych, pôvabných stonkách v polovici neskorého leta a začiatkom jesene. Aj keď sa môžu zdať jemné, tieto dlhoveké trvalky môžu prežiť s minimálnou údržbou, keď sa usadí. Odolné voči jelenej zveri sú obľúbenou voľbou na obruby alebo ako exempláre v domácich záhradách.


Požiadavky

Otužilosť 4 – 8
Tepelné zóny 5 – 8
Klimatické zóny 2B, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Sasanky – veterníky
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 18' – 24' (45 cm – 60 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, rastlina za zásluhy, nápadná
Tolerancia Jeleň, králik, soľ, mokrá pôda
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje,Podsadba ruží a kríkov
Záhradné štýly Pobrežná záhrada,Neformálne a Chata,Préria a lúka