Anemone tomentosa 'Robustissima' (japonská sasanka)

Anemone tomentosa 'Robustissima' (japonská sasanka)

Sasanka japonská 'Robustissima', Windflower 'Robustissima', Sasanka plstnatá 'Robustissima', Sasanka hroznová 'Robustissima'


Veľmi robustná a energická, Anemone x hybrida 'Robustissima' je senzačná japonská sasanka s jednoduchými, jemne ružovými miskovitými kvetmi nesenými na červenkastých stonkách. Pôvabné kvety s 5 lupeňmi, ktoré tancujú a hojdajú sa vo vánku, sa pôvabne nesú na drôtených červenkastých stonkách nad kopcami deleného, ​​hroznového, tmavozeleného lístia. Nízka starostlivosť a dobre vychovaný , toto krása je úžasná naturalizovať ktorý je ideálny na oživenie neskorej letnej alebo jesennej záhrady.

  • Jedna z najdlhšie kvitnúcich trvaliek v záhrade, poskytuje niekoľko týždňov farby, od konca leta do jesene , keď mnohé iné trvalky začínajú blednúť.
  • Typicky dorastá do výšky 3-4 stopy (90-120 cm) a šíri sa pomocou odnoží do 24-36 palcov (60-90 cm).
  • Krásne sa mieša s okrasnými trávami alebo inými viacročnými rastlinami. Dobre sa hodí pre hranice , chatové záhrady , pobrežné záhrady, alebo naturalistické oblasti ako napr prérie alebo lúky . Táto rastlina potrebuje dostatok priestoru a môže byť na záhonoch nepríjemná.
  • Veľmi atraktívne ako rezané kvety , má dobrá odolnosť pre väčšinu hmyzu a choroby. Japonské sasanky priťahujú motýle, ale sú odolný voči jeleňom a králikom !
  • A plné slnko alebo čiastočné slnko milenka, teší sa bohatý , humusný , rovnomerne vlhké , dobre odvodnené pôdy . Nenechajte pôdu vyschnúť! Poskytnite určitú ochranu pred vetrom. V chladných zimných oblastiach pridajte zimný mulč. Táto rastlina bude šťastne naturalizovať vytvárať kolónie!
  • Tolerantná soľ
  • Jedenie môže spôsobiť žalúdočnú nevoľnosť a kontakt s pokožkou môže spôsobiť mierne podráždenie.

Sasanky pochádzajúce z Číny sa v Japonsku pestujú už stovky rokov. Dorastajúce do 4 stôp (120 cm) vytvárajú jednoduché, polodvojité alebo dvojité kvety v odtieňoch ružovej a bielej na štíhlych, pôvabných stonkách v polovici neskorého leta a začiatkom jesene. Aj keď sa môžu zdať jemné, tieto dlhoveké trvalky môžu prežiť s minimálnou údržbou, keď sa usadili. Odolné voči jelenej zveri sú obľúbenou voľbou na obruby alebo ako exempláre v domácich záhradách.


Požiadavky

Otužilosť 4 – 8
Tepelné zóny 5 – 8
Klimatické zóny 2B, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Sasanky – veterníky
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu leto (neskoro)
jeseň
Výška 3' – 4' (90 cm – 120 cm)
Šírenie 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Medzery 24' – 36' (60 cm – 90 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, nápadné
Tolerancia Jeleň, králik, soľ, mokrá pôda
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje,Podsadba ruží a kríkov
Záhradné štýly Pobrežná záhrada,Neformálne a Chata,Préria a lúka,Tradičná záhrada