Anemone hupehensis 'Prinz Heinrich' (japonská sasanka)

Anemone hupehensis 'Prinz Heinrich' (japonská sasanka)

Sasanka japonská 'Prince Heinrich', Windflower 'Prince Heinrich', Anemone hupehensis var. japonica 'Prince Henry', Anemone japonica 'Prince Heinrich', Anemone x hybrid 'Prince Henry', Anemone x hybrid 'Prince Henry', Anemone x hybrid 'Prince Heinrich'


Kompaktná odroda japonskej sasanky s mierne kratšími stonkami kvetov, Anemone hupehensis 'Prinz Heinrich' alebo 'Prince Henry' vytvára množstvo veľkých, polodvojitých, tmavoružových ružových kvetov s 10-15 úzkymi prekrývajúcimi sa lupeňmi obklopujúcimi centrálny trs. zlatožltých tyčiniek. Kvety sa pôvabne nesú na drôtených stonkách nad hlboko deleným, tmavozeleným lístím, tancujú a hojdajú sa vo vánku. Nízka starostlivosť a dobre vychovaný , táto obľúbená záhrada na konci leta si zaslúži miesto v jesennej záhrade, kde jej živé kvety a nižší vzrast z nej robia dokonalý akcent alebo okrajovú rastlinu.

  • Jedna z najdlhšie kvitnúcich trvaliek v záhrade, poskytuje niekoľko týždňov farby, od konca leta do jesene , keď mnohé iné trvalky začínajú blednúť.
  • Táto rastlina zvyčajne dorastá do výšky 28 palcov (70 cm) a prostredníctvom odnoží sa šíri do 60-75 cm.
  • Krásne sa mieša s okrasnými trávami alebo inými viacročnými rastlinami. Dobre sa hodí pre hranice , chatové záhrady , pobrežné záhrady alebo naturalistické oblasti ako napr prérie alebo lúky .
  • Veľmi atraktívne ako rezané kvety , má a dobrá odolnosť pre väčšinu hmyzu a choroby. Priťahuje motýle, ale je odolný voči jeleňom a králikom !
  • A plné slnko alebo čiastočné slnko milenka, teší sa bohatý , humusný , rovnomerne vlhké , dobre odvodnené pôdy . Nenechajte pôdu vyschnúť! Poskytnite určitú ochranu pred vetrom. V chladných zimných oblastiach pridajte zimný mulč. Táto rastlina bude šťastne naturalizovať vytvárať kolónie!
  • Tolerantná soľ
  • Jedenie môže spôsobiť žalúdočnú nevoľnosť a kontakt s pokožkou môže spôsobiť mierne podráždenie.

Sasanky pochádzajúce z Číny sa v Japonsku pestujú už stovky rokov. Dorastajúce do 4 stôp (120 cm) vytvárajú jednoduché, polodvojité alebo dvojité kvety v odtieňoch ružovej a bielej na štíhlych, pôvabných stonkách v polovici neskorého leta a začiatkom jesene. Aj keď sa môžu zdať jemné, tieto dlhoveké trvalky môžu prežiť s minimálnou údržbou, keď sa usadí. Odolné voči jelenej zveri sú obľúbenou voľbou na obruby alebo ako exempláre v domácich záhradách.


Požiadavky

Otužilosť 5 – 8
Tepelné zóny 5 – 8
Klimatické zóny 2B, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Sasanky – veterníky
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu leto (neskoro)
jeseň
Výška 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Šírenie 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Medzery 30' – 36' (75 cm – 90 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, nápadné
Tolerancia Jeleň, králik, soľ, mokrá pôda
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje,Podsadba ruží a kríkov
Záhradné štýly Pobrežná záhrada,Neformálne a Chata,Préria a lúka