Anchusa azurea 'Loddon Royalist' (taliansky Bugloss)

Anchusa azurea 'Loddon Royalist' (taliansky Bugloss)

Blue Bugloss 'Loddon Royalist', Anchusa Italica 'Loddon Royalist', Alkanet 'Loddon Royalist', Taliansky Alkanet 'Loddon Royalist', Taliansky Bugloss 'Loddon Royalist'


Anchusa azurea 'Loddon Royalist' (taliansky Bugloss), veľmi populárna od svojho uvedenia na trh pred 50 rokmi, je dvojročná alebo krátkotrvajúca trvalka, ktorá sa môže pochváliť voľnými strapcami drobných bohatých horcovomodrých kvetov, ktoré pripomínajú nezábudky. Očarujúce kvety vyrastajú na silných, pevných stonkách na nízkych trsoch veľkých, tmavozelených, chlpatých listov. Na rozdiel od mnohých talianskych výberov Bugloss, Loddon Royalist nepotrebuje staking. Tento stredomorský domorodec, ktorý bohato kvitne asi 4 týždne na konci jari až začiatkom leta, tvorí nádherný exemplár na pozadí slnečnej neskorej jari. Hoci má Anchusa azurea krátkodobú životnosť, často sa sama zasieva a zostáva prítomná v záhrade.

  • Dorastá do výšky 30-36 palcov (75-90 cm) a 18-24 palcov na šírku (45-60 cm).
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko v stredne úrodná , vlhký , dobre odvodnené pôdy . Toleruje svetlý odtieň , najmä v horúcich letných oblastiach. Darí sa mu v bohatých a úrodných pôdach, ale má tendenciu rásť do výšky a padať. Dobrá drenáž pôdy je nevyhnutná, aby sa zabránilo problémom s hnilobou. Odolný voči suchu !
  • Vítaný doplnok k postele a hranice alebo naturalizovaných oblastiach .
  • Dávajte pozor na mušky na ťažbu listov, múčnatku. Priťahuje včely a motýle, ale jelene a králiky majú tendenciu ignorovať túto rastlinu.
  • Odumretie odkvitnutých kvetov podporí nové kvitnutie a zabráni nežiaducemu samovysevu. Aby ste predĺžili životnosť tejto krátkovekej trvalky, po odkvitnutí zrežte ku korune a každé dva až tri roky rastliny rozdeľte.
  • Rozmnožujte semenami, koreňovými odrezkami alebo odrezkami z mäkkého dreva zo základne mladých výhonkov.

Požiadavky

Otužilosť 3 – 8
Tepelné zóny 1 – 8
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Trvalky
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu jar (neskoro)
leto (skoro)
Výška 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 18' – 24' (45 cm – 60 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, nápadné
Tolerancia Jeleň, sucho, králik
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Neformálne a Chata,Préria a lúka,Tradičná záhrada