Anaphalis triplinervis 'Sommerschnee' (Pearly Everlasting)

Anaphalis triplinervis 'Sommerschnee' (Pearly Everlasting)

Pearl Everlasting 'Sommerschnee', Pearl Everlasting 'Summer Snow', Everlasting 'Sommerschnee', Triple-nerved Pearly Everlasting


Ideálne ako doplnok k farebným trvalkám na záhonoch alebo na okrajoch, ocenený perleťový večný 'Sommerschnee' alebo 'Summer Snow' (Anaphalis triplinervis) je odmeňujúca huňatá trvalka zakončená bohatými zhlukmi dlhotrvajúcich gombíkových kvetov, ktoré sú ideálne pre sušené kvetinové aranžmány. . Kompaktnejšia ako druh, 'Sommerschnee' sa vyznačuje žiarivými bielymi kvetmi na rohožiach jasných, strieborno-zelených, úzko eliptických listov. Anaphalis triplinervis je jednou z mála rastlín s šedými listami, ktoré nehnijú vo vlhkých pôdach alebo vlhkých podmienkach.

  • Udelené Cena za zásluhy o záhradu Royal Horticultural Society, táto bylinná trvalka rastie v rozľahlých trsoch až do výšky 8-10 palcov (20-25 cm) a šíri sa do šírky 12-15 palcov (30-37 cm).
  • Kvitnúce z od polovice leta do jesene , hviezdne kvety na rastline prirodzene uschnú a zostanú dobre vyzerajúci aj na jeseň .
  • Poskytuje farbu a kontrast postele , hranice , a chatové záhrady . Dobre zemný kryt pred slnečnou hranicou. Skvelé ako čerstvo rezané kvety alebo v sušené aranžmány .
  • Najlepšie pestované v plné slnko v stredne úrodná , vlhký , dobre odvodnené pôdy . Toleruje svetlý odtieň , ale uprednostňuje sa plné slnko. Zatiaľ čo sa tejto rastline darí v neustále vlhkých pôdach, nemá rada zimnú vlhkosť. Lístie má tendenciu vädnúť, ak sa pôda nechá vyschnúť.
  • Kvety sú atraktívne pre včely a motýle , ale jeleň odolný !
  • Nízka údržba , to je bez chorôb a škodcov !
  • Odumreté až po bočné púčiky, aby rastlina zostala čistá a svieža. Na jeseň obmedzte. Rozmnožujte delením skoro na jar alebo zakoreňujte odrezky z mäkkého dreva na jar alebo začiatkom leta

Požiadavky

Otužilosť 3 – 9
Tepelné zóny 3 – 8
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Anaphalis - Perleťová večná
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Leto (stred, neskoro)
jeseň
Výška 8' – 10' (20 cm – 25 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 12' – 15' (30 cm – 37 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Sušené aranžmány, rezané kvety, záslužná rastlina, nápadné
Tolerancia Jeleň
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje,Zemné kryty
Záhradné štýly Neformálne a Chata