Ammi visnaga (tráva špáradla)

Ammi visnaga (tráva špáradla)

Biskupská burina, Chervil, Visnaga, Khella, Ammi Dilatatum, Apium Visnaga, Carum Visnaga, Daucus Visnaga., Čipka falošnej kráľovnej Anny, Burina na zuboch


Ammi visnaga (burina zubáča), ktorá dodáva obrubám alebo sviežim kyticám jemnú vzdušnosť, je krásna odolná jednoročná alebo dvojročná rastlina s veľkými klenutými, až 12 cm širokými, hustými bielymi kvetmi, ktoré sa pôvabne miešajú s iné rastliny v pohraničí. Jemne rozdelené lístie je atraktívne a pôsobí ako ľahká, ale účinná výplň, vďaka čomu je táto rastlina jedna z najlepších výplňových listov rastlín . Kvitne počas primerane dlhého obdobia, od začiatku leta do jesene , Ammi visnaga zostáva atraktívna aj v chladnom období vďaka svojim sušeným kvetom, ktoré na jeseň av zime navštívia vtáky, ktoré sa živia semenami.

  • Primerane bez škodcov a nízka údržba , pridajte túto pôvabnú a pôvabnú rastlinu do krajiny a budete odmenení hojnou radosťou motýle, včely a opeľujúci hmyz !
  • Rastúc do výšky 3-4 stopy (90-120 cm) a šíriaci sa až do 16-18 palcov (40-45 cm), Toothpick Weed je ideálnym doplnkom postele a hranice , chatové záhrady a rezanie záhrad , pretože robí vynikajúce čerstvé rezané kvety so životnosťou vázy až 10 dní. Báječne vyzerá s ľaliami, ružami, agastache (yzop anízový) alebo Eryngium (cemína morská).
  • Najlepšie účinkuje v plné slnko alebo čiastočný tieň , v bohatý , vlhký , dobre odvodnené pôdy . Môže sa pestovať zo semien na jeseň alebo na jar. Semená vysievajte vonku po pominutí nebezpečenstva mrazov alebo vo vnútri 6-8 týždňov pred posledným jarným mrazom. Voľne sa samovýsev za vyhovujúcich pestovateľských podmienok.
  • Kontakt s šťavou môže spôsobiť podráždenie pokožky alebo alergickú reakciu.

Ammi visnaga je druh, ktorý patrí do čeľade mrkvovitých a pochádza z Európy, Ázie a severnej Afriky. Táto jednoročná alebo dvojročná bylina sa tradične používa ako liečivá rastlina, ale teraz ju pestujú záhradníci pre jej vzdušné oblaky čipkovaných kvetov a atraktívne lístie. Listy sú až 8 palcov dlhé (20 cm) a sú všeobecne oválne až trojuholníkové, ale rozrezané na mnoho malých lineárnych až kopijovitých segmentov.


Požiadavky

Otužilosť 2 – 11
Typ rastliny Letničky
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Výška 3' – 4' (90 cm – 120 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 9' – 12' (22 cm – 30 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Sušené aranžmány, rezané kvety, nápadné
Priťahuje Vtáky, Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Rezanie záhrady,Neformálne a Chata,Stredomorská záhrada