Alstroemeria 'Flaming Star' (peruánska ľalia)

Alstroemeria 'Flaming Star' (peruánska ľalia)

Peruánska ľalia 'Flaming Star', Lily of the Inca 'Flaming Star', Parrot Lily 'Flaming Star'


Okorente svoju záhradu alebo terasu veľkolepými kvetmi Alstroemeria 'Flaming Star' (peruánska ľalia). Voľne kvitnúca, bujná a energická trvalka s brilantnými oranžovými lievikovitými kvetmi, ktoré sú ideálne na rozjasnenie záhrady. Otvárajú sa z červených pukov na začiatku leta a bohato kvitnú celé týždne nad peknými listami kopijovitých, svetlozelených listov.

  • Kvitnúce z začiatkom leta až začiatkom jesene , táto peruánska ľalia predstavuje an vynikajúca hraničná rastlina , ktorý poskytuje nápadnú farbu a kontrast k okraju trvalky a krásne sa mieša s letničkami a inými letnými cibuľovinami. to je dobre sa hodí do kontajnerov , malé záhrady nedostatok miesta a na rezanie záhrady ako to robí vynikajúce čerstvé rezané kvety . Skvelé ako akcentujúce rastliny (zasaďte minimálne 3 rastliny pre najlepší vizuálny efekt), veľkolepé v hromadné výsadby .
  • Rastie až do výšky 28 palcov (70 cm) na stonkách pokrytých úzkymi zelenými listami. najlepšie na plnom slnku alebo v miernom tieni a užíva si úrodný , vlhký , dobre odvodnené pôdy . Vyžaduje sa dobrá vlhkosť a treba sa vyhnúť suchým pôdam. Vyberte miesto, ktoré je chránené pred vetrom. Keď sa Hardy usadí, bude potrebovať mulčovanie cez zimu
  • Spoľahlivý , nenáročné na pestovanie , nízka údržba , ktorú milujú motýle a iní opeľovači, no ignorujú ju jeleň .
  • Vo všeobecnosti bez chorôb . Môžu byť poškodené slimákmi.
  • Vytiahnite stonky zo základne, aby ste podporili nové kvety (namiesto rezu). Spotrebované kvety odhrňte, aby ste zabránili tomu, aby sa rastlina príliš rozmnožovala samovýsevom.
  • Rozmnožujte delením na jeseň alebo veľmi skoro na jar.
  • Kontakt môže spôsobiť kožné alergie.

Alstroemérie sú hľuznaté trvalky pochádzajúce z Južnej Ameriky. Peruánske ľalie, ktoré sú vďaka svojej dlhej životnosti vázy (viac ako 2 týždne), neodmysliteľnou súčasťou mnohých kytíc, sú nápadné krásky, ktoré si tiež zaslúžia miesto vonku. Ich exotické kvety s veľkosťou 2 palce (5 cm) sú často melírované alebo pehavé a sú dostupné v úžasnej škále farieb. Svojimi atraktívnymi trúbkovými kvetmi pripomínajú ľalie, nevyrastajú z pravých cibúľ, ale vyrastajú z hľuzovitých koreňov, ktoré sa rozširujú smerom von a každým rokom postupne zväčšujú veľkosť rastliny. Existuje mnoho odrôd peruánskych ľalií: niektoré sú nízke (do 12 palcov alebo 30 cm), zatiaľ čo iné môžu byť vysoké až 3 stopy (90 cm). Niektoré sú odolnejšie ako iné. Pri výbere budete musieť byť opatrní.

Zistite, ako pestovať, starať sa a pestovať nádherné Alstroemérie

Peruánske ľalie (Alstroemeria) sú neodmysliteľnou súčasťou mnohých kytíc vďaka svojej dlhej životnosti vázy (viac ako 2 týždne), ktoré sú nápadnými kráskami, ktoré si tiež zaslúžia miesto vonku. Podobajú sa ľaliám so svojimi atraktívnymi trúbkovitými kvetmi, vyrastajú z hľuzovitých koreňov, ktoré sa rozširujú smerom von, čím sa každý rok postupne zväčšuje veľkosť rastliny - za predpokladu, že sú dodržané niektoré základné pravidlá.Čítaj viac
Požiadavky

Otužilosť 7 – 10
Tepelné zóny 7 – 12
Klimatické zóny 5, 6, 7, 8, 9, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, H1
Typ rastliny Cibuľoviny, trvalky
Rodina rastlín Alstroemeria - peruánske ľalie
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Výška 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 24' (60 cm)
Hĺbka 6' – 8' (15 cm – 20 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, nápadné
Tolerancia Jeleň
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery,Malé záhrady
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Rezanie záhrady,Neformálne a Chata,Tradičná záhrada

Sprievodcovia s Alstroemeria - peruánske ľalie