Ajuga reptans 'Chocolate Chip' (kobercová poľnica)

Ajuga reptans 'Chocolate Chip' (kobercová poľnica)

Bugle 'Chocolate Chip', Carpet Bugle 'Chocolate Chip', Ajuga 'Chocolate Chip', Bugleweed 'Chocolate Chip', Carpetweed 'Chocolate Chip', Ajuga reptans 'Valfredda'


Ajuga reptans 'Chocolate Chip' (Carpet Bugle), známy svojim extrémne trpasličím habitom a čokoládovými listami, je trvalka tiahnuca sa k zemi, cenená pre svoje modrofialové kvetné klasy, ktoré sú vystavené v polovici až neskorej jari. Kvety mierne stúpajú nad lístie drobných, lesklých, oválnych lístkov, ktoré sú čokoládové s bordovými odleskami. Postupom času vytvorí hustú rohož atraktívnych roziet. Ajuga reptans je cenený ako skvelý rozmetač vytvárajúci pestrú pôdnu pokrývku, ktorému sa bude dariť v tienistých oblastiach, kde tráva ťažko rastie. Vždyzelený vo väčšine regiónov je ideálny na výsadbu medzi nášľapnými kameňmi, do štrbín v stenách alebo do skaliek.

  • Záhradkári si cenia okázalé lístie reptania Ajuga a jeho kobercový zvyk viac ako jeho kvety. Táto trváca rastlina, ktorá obkolesuje zem, dorastá do výšky 7 cm a šírky 15 až 22 cm a zostáva atraktívna po väčšinu roka.
  • A čiastočný tieň do plný tieň milenec, darí sa mu priemer , stredná , dobre odvodnené pôdy a toleruje takmer všetky pôdy, ak sú vlhké a humózne . Bude tolerovať plné slnko, ak je zabezpečená stála vlhkosť.
  • Zabezpečte dobrú cirkuláciu vzduchu, aby ste sa vyhli problémom s koreňmi koruny. Táto rastlina je odolné voči králikom a jeleňom !
  • Toto zariadenie s pozoruhodne nízkymi nárokmi na údržbu je veľmi všestranné a možno ho použiť v mnohých situáciách: pôdopokryvné , na brehy alebo svahy , pod stromami alebo kríkmi . Je skvelý aj v kontajnerov !
  • Rozmnožujte sa delením, oddeľovaním zakorenených stoniek.
  • Vo všeobecnosti bez škodcov . Pozor na múčnatku
  • Po odkvitnutí možno kosiť, aby sme sa zbavili odrastených kvetných klasov a vyčistili výsadbu.
  • Druh Ajuga reptans pochádza z Európy. Je potenciálne invazívny a môže vytvárať husté vždyzelené rohože, ktoré vytláčajú pôvodnú vegetáciu.
  • Zistite, kde je tento druh invázny v Spojených štátoch .
  • Objavte krásne alternatívy pôvodných rastlín v USA .

Požiadavky

Otužilosť 4 – 9
Tepelné zóny 1 – 9
Klimatické zóny 1, 1A, 1B, 2, 2A, 2B, 3, 3A, 3B, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, A2, A3
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Ajuga – kobercové poľnice
Vystavenie Čiastočné slnko, tieň
Sezóna záujmu Jar (stredná, neskorá)
Výška 2' – 3' (5 cm – 7 cm)
Šírenie 6' – 9' (15 cm – 22 cm)
Medzery 9' (22 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Nápadné, Evergreen
Tolerancia Jeleň, králik
Priťahuje Motýle, kolibríky
Použitie v záhrade Banky a svahy,Postele a okraje,Zemné kryty,Terasa a kontajnery,Podsadba ruží a kríkov
Záhradné štýly Štrk a skalka,Neformálne a Chata,Préria a lúka