Ageratum houstonianum (Floss Flower)

Ageratum houstonianum (Floss Flower)

Ageratum, Floss Flower


Starý obľúbenec s nadýchanými okrúhlymi strapcami, Ageratum houstonianum (Floss Flower) je jednou z mála letničiek, ktoré tolerujú svetlý tieň. Nepretržitý kvet z od polovice leta do jesene (Ageratum znamená „dlhoveký“ v gréčtine), ľahko rastie v tvarovaných kopcoch s výškou od 6 do 24 palcov (15 – 60 cm) a mimoriadne dobre sa mieša so všetkými ostatnými letničkami a trvalkami. Jeho farby siahajú od modrej, fialovej a levanduľovej až po ružovú, červenú, bielu a dvojfarebnú, čo poskytuje pekný kontrast so zvyškom záhonov. to je jeleň, králik odolný a priťahuje motýle .

 • Ageratum houstonianum, ktorý sa ľahko pestuje, má najlepšie výsledky plné slnko v bohaté pôdy s dobrá drenáž a stála vlhkosť počas vegetačného obdobia. Nenechajte vyschnúť! Vyhnite sa hornému zalievaniu a zabezpečte dobrú cirkuláciu vzduchu, aby ste zabránili múčnatke rastliny. Svetlý odtieň je tolerovaný v horúcich letných oblastiach.
 • Výborná voľba pre postele , hranice , obruby , hromadná výsadba , skalky, alebo pôdopokryvné . Dokonale sa hodí zmiešané nádoby tiež. Vynikajúce ako rezané kvety (u vyšších odrôd).

 • Ľahko sa pestuje zo semien, začína sa v interiéri koncom zimy a presádza sa vonku po pominutí nebezpečenstva mrazu. Prípadne sa semená môžu zasiať do záhrady po poslednom dátume mrazu. Ak dávate prednosť živým rastlinám, sú k dispozícii v mnohých škôlkach.
 • Deadhead strávil kvety, aby udržali rastlinu v poriadku a podporili bohaté kvitnutie. V teplom podnebí sa môže Ageratum samo siať.
 • Hlavné kultivary sú:
  ' Havaj Séria kvetov v odtieňoch modrej, bielej alebo ružovej. Veľmi obľúbený seriál.
  ' Bavorsko “ má biele kvety s jasnými tyrkysovými okrajmi. Až 1 stopa vysoká.
  ' Červený vrch “ má veľmi nápadné svetlé purpurové kvety na 3-palcových hlavách. Výška až 2,5 metra.
  ' Modrý Dunaj ' je klasický hybrid s fialovo-modrými kvetmi v hustých hlávkach. Kompaktný a spoľahlivý záhradný robotník. Veľmi voľné kvitnutie.
  ' Modrý horizont ' je jedným z najvyšších (až 18-30 palcov alebo 45-90 cm) s levanduľovými až purpurovo modrými kvetmi pripomínajúcimi astry. Skvelé ako rezané kvety
  ' Pinky Vylepšené “ má nápadné kvety, ktoré sú v strede tmavoružové a na okrajoch blednúce do svetloružovej. Kompaktný a nápadný.
  ' Južný kríž “ má dvojfarebné kvety, ktoré sú v strede biele a pri okrajoch sa postupne menia na nevädzovo modré. Kompaktný a nápadný.

Požiadavky

Otužilosť 2 – 12
Tepelné zóny 1 – 11
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Letničky
Rodina rastlín Ageratum - Floss Flowers
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Leto (stred, neskoro)
jeseň
Výška 6' – 2' (15 cm – 60 cm)
Šírenie 6' – 1' (15 cm – 30 cm)
Medzery 6' – 12' (15 cm – 30 cm)
Potreby vody Priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený
Charakteristika Rezané kvety, nápadné
Tolerancia Jeleň, králik
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje,Lemovanie,Zemné kryty,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Mesto a nádvorie,Štrk a skalka,Neformálne a Chata