Agáve univittata 'Quadricolor'

Agáve univittata 'Quadricolor'

Agave lophantha 'Quadricolor', 'Quadricolor' Agave, Quadricolor Century Plant, Agave univittata pestrá, Agave kerchovei 'Pectinata', 'Goshiki Bandai'


Nádherná malá agáve, Agave univittata 'Quadricolor' je vysoko okrasný vždyzelený šťavnatý tvor tvoriaci farebné ružice zubatých, nápadne pruhovaných listov dlhých asi 6-12 palcov (15-30 cm). V strede tmavozelené, listy zdobí bledozelený stredný pásik a zlatožlté okraje, ktoré sú lemované radom tmavočervených zubov. Keď sú vystavené jasnému slnku, sčervenajú - odtiaľ názov 'Quadricolor'. V chlade alebo suchu dodávajú listy krásne odtiene ružovej až červenej, čo ešte viac zvýrazňuje farebné zobrazenie. Táto agáve vyzerá úžasne, keď je vysadená v násobkoch. Ako bonus navyše produkuje veľa odsadení, ktoré je možné presadiť inde.

  • Dorastá do výšky 12-18 palcov (30-45 cm) a šírky 2 stopy (60 cm).
  • Ľahko sa pestuje v piesčité alebo štrkové , vlhké alebo suché , dobre odvodnené pôdy v plné slnko . Toleruje čiastočný tieň , najmä v horúcich púštnych záhradách kde svetlý odtieň zabráni pripáleniu lístia. V zime uchovávajte na mieste bez mrazu a v lete ho dajte von na terasu alebo balkón. Znáša suché podmienky, ale pri pravidelnom letnom zavlažovaní porastie rýchlejšie – v zime udržujte suchšie. Odolný voči suchu.
  • Skvelé pre postele a hranice , mestské záhrady , skalky , šťavnaté záhrady alebo stredomorské záhrady. Ideálne ako an akcentná rastlina v slnečných hraniciach alebo v dekoratívnych kontajnerov .
  • Odolný voči jeleňom
  • Prakticky bez chorôb . Dávajte pozor na slimáky a slimáky.
  • Rozmnožujte sa pomocou posunov na jar alebo na jeseň

Požiadavky

Otužilosť 8 – 10
Typ rastliny Kaktus - sukulenty
Rodina rastlín Agáve
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Jar (skoro, stred, neskoro)
Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Zima
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Medzery 24' (60 cm)
Potreby vody Nízka
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, piesok
pH pôdy Kyslý, neutrálny
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Nápadné, Evergreen
Tolerancia Jeleň, sucho, králik
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Štrk a skalka,Stredomorská záhrada