Aeonium 'Cyclops'

Aeonium 'Cyclops'

Obrie červené Aeonium


Aeonium 'Cyclops' je vysoký vždyzelený sukulent s otvoreným, rozvetveným habitom s veľkými rozetami, 12-18 palcov naprieč (30-45 cm), s lesklými, mäsitými, tmavo červenkasto-bronzovými listami zdobenými jasne zeleným srdcom. Tento kultivar je výsledkom kríženia medzi Aeonium undulatum a veľmi populárnym Aeonium arboreum 'Blackhead' . Atraktívne, keď nekvitne, toto Aeonium je obzvlášť nápadné, keď vytvára žiarivo zlaté strapce malých hviezdicovitých kvetov.

  • V oblastiach, kde je táto rastlina dostatočne odolná na prezimovanie, vyrastie do krovitej rastliny vysokej (120 – 150 cm) a šírky 3 – 4 stopy (90 – 120 cm). Ak sa pestuje v nádobách, narastie do takej veľkosti, ako to nádoba dovolí.
  • Ľahko sa pestuje v piesková , suchá až stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy v plné slnko. Toleruje svetlý tieň a chudobné pôdy. Zatiaľ čo odolný voči suchu , Aeónium vyžaduje pravidelnejšiu zálievku ako iné sukulenty, pretože majú relatívne malý, plytký koreňový systém.
  • Aeoniá môžu v lete uspať a nevyžadujú žiadnu vodu, s výnimkou nadmerne suchých podmienok. Pri raste zalievajte mierne a kŕmte každé dva alebo tri týždne vyváženým tekutým krmivom. Počas zimných mesiacov obmedzte vodu na toľko, aby sa lístie nescvrklo.
  • Aeónium je monokarpické: rozeta raz kvitne a potom odumiera. Môže však trvať aj niekoľko rokov, kým sa tak stane a nie všetky rozety kvitnú v rovnakom čase.
  • Vynikajúce pre skalky , šťavnaté záhrady alebo stredomorské záhrady. Ideálne pre kontajnerov kde sa dajú vytvárať veľkolepé kvetinové aranžmány.
  • Odolný voči jelenej zveri a odolný voči soli.
  • Prakticky bez škodcov a chorôb .
  • Rozmnožujte sa odrezkami ružíc, ktoré sa uchovávajú pri teplote 18ºC (64ºF) a sú sotva vlhké až do zakorenenia.

Požiadavky

Otužilosť 9 – 11
Tepelné zóny 4 – 9
Klimatické zóny 15, 16, 17, 20, 21, 22, 23, 24
Typ rastliny Kaktus - sukulenty
Rodina rastlín Aeonium
Vystavenie Plné slnko, čiastočné slnko
Sezóna záujmu Jar (skoro, stred, neskoro)
Leto (skoro, stred, neskoro)
jeseň
Zima
Výška 4' – 5' (120 cm – 150 cm)
Šírenie 3' – 4' (90 cm – 120 cm)
Medzery 48' – 60' (120 cm – 150 cm)
Potreby vody Nízka, priemerná
Údržba Nízka
Typ pôdy Hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Dobre odvodnené
Charakteristika Nápadné, Evergreen
Tolerancia Jeleň, sucho
Použitie v záhrade Postele a okraje,Terasa a kontajnery
Záhradné štýly Štrk a skalka,Stredomorská záhrada