Achillea millefolium „Lilac Beauty“ (rebríček obyčajný)

Achillea millefolium „Lilac Beauty“ (rebríček obyčajný)

Achillea 'Lilac Beauty', Yarrow 'Lilac Beauty', Achillea millefolium 'Lavender Beauty', Achillea 'Lavender Beauty', Yarrow 'Lavender Beauty'


Achillea millefolium 'Lilac Beauty' je matotvorná trvalka, ktorá sa môže pochváliť množstvom dlhotrvajúcich zhlukov levanduľovo-orgovánových kvetov na vysokých stonkách. Kvitnúce celé týždne od začiatku do konca leta, voľne rastúce kvety postupne blednú na bledšiu levanduľu s postupujúcim obdobím. Jeho príjemne aromatické zelené listy podobné paprade sú odolné voči chorobám a pekne dopĺňajú veselé ploché kvety. Dobre vyzerajúca, kompaktná, huňatá a teplo milujúca Achillea millefolium 'Lilac Beauty' je ideálna na oživenie každého slnečného kúta záhrady.

  • Ľahká starostlivosť , sucho , teplo , vlhkosť , jeleň a králik tolerantný , táto Achillea je trvalka, ktorá je okrem pekného vzhľadu bohatá na mnoho vlastností!
  • Dorastá do výšky 18-24 palcov (45-60 cm) a 24-36 palcov (60-90 cm) v pevnom, vzpriamenom trse.
  • Prospieva v plné slnko v priemer , suchá až stredná vlhkosť , dobre odvodnené pôdy . Svetlý odtieň sa toleruje, ale najlepšie sfarbenie a kvitnutie sa dosiahne na plnom slnku. Suché pôdy sú tiež tolerované. Vyhnite sa bohatým, vlhkým pôdam, ktoré by spôsobili, že by váš Yarrow bol poddajný alebo nohatý. Dobrá drenáž je nevyhnutné.
  • Dôležitá zložka byliniek hranice , chatové záhrady , skalky , pobrežné záhrady , lúky, alebo prérie . Tento Yarrow je cenený aj pre svoju vynikajúcu kvalitu rezané kvety , či už v kyticiach alebo sušených kvetinových aranžmánoch.
  • Rebríček je nutnosťou, ak sa snažíte zaujať motýle !
  • Odumretie predĺži obdobie kvitnutia a zabráni tomu, aby sa rebríček šíril semenami. Rezanie po počiatočnom odkvitnutí podporí opätovné kvitnutie.
  • Druh Achillea millefolium pochádza z Európy, západnej Ázie a Severnej Ameriky.
  • Toxický pre psov, toxický pre mačky, toxický pre kone.

Achillea, bežne známa ako Yarrow, patrí do čeľade Asteraceae, do ktorej patria aj astry, chryzantémy a slnečnice. Rod bol pomenovaný po Achilleovi, hrdinovi trójskych vojen v gréckej mytológii, ktorý rastlinu používal na zastavenie krvácania a hojenie rán svojich vojakov. Táto trváca rastlina, ktorá rozjasňuje záhradu počas leta, je všestranná, ľahko sa rozmnožuje a je dostupná v širokej škále veľkostí a farieb.


Požiadavky

Otužilosť 3 – 9
Tepelné zóny 1 – 9
Klimatické zóny 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, A1, A2, A3
Typ rastliny Trvalky
Rodina rastlín Achillea – rebríček obyčajný
Vystavenie Plné slnko
Sezóna záujmu Leto (skoro, stred, neskoro)
Výška 1' – 2' (30 cm – 60 cm)
Šírenie 2' – 3' (60 cm – 90 cm)
Medzery 24' – 36' (60 cm – 90 cm)
Potreby vody Nízka
Údržba Nízka
Typ pôdy Krieda, hlina, piesok
pH pôdy Kyslé, alkalické, neutrálne
Odvodňovanie pôdy Vlhký, ale dobre odvodnený, dobre odvodnený
Charakteristika Sušené aranžmány, rezané kvety, voňavé, nápadné
Tolerancia Jeleň, sucho, králik, suchá pôda
Priťahuje Motýle
Použitie v záhrade Postele a okraje
Záhradné štýly Pobrežná záhrada,Štrk a skalka,Neformálne a Chata,Préria a lúka